مهرداد بذرپاش – ذره‌ای از حقوق بیت المال کوتاه نمی‌آیم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۶

مراسم معارفه رییس دیوان محاسبات

مهرداد بذرپاش ، رئیس دیوان محاسبات در مراسم معارفه اعلام کرد: «به خون پدر شهیدم قسم یاد می کنم و با خدای خود عهد می بندم که ایستاده ام و ذره ای از حقوق مردم و بیت المال کوتاه نمی آیم و اجازه نمی دهم به کسی به اسم عدالت خواهی ظلم شود». وی در مراسم معارفه خود به عنوان رییس دیوان محاسبات اظهار داشت: «دیوان اصلی‌ترین و با افتخارترین نهاد در کشور است و کسی نباید خدشه‌ای به این دیوان وارد کند»

رییس دیوان محاسبات کل کشور با بیان اینکه حسابرسی عملکرد اصلی‌ترین راهبردی است که باید در دیوان آن را رعایت کنیم، خاطرنشان کرد: «تا زمانی که دولت بودجه‌ریزی عملیاتی را لحاظ نکند حسابرسی عملکرد امکانپذیر نیست. زیرساخت‌های دولت الکترونیک از کارهای میانبر در این زمینه است». وی تصریح کرد: «هم‌اکنون محافظه‌کاری عمده‌ای وجود دارد هر مدیری که کار نکند کسی کاری به کارش ندارد ولی مدیری که شجاع باشد و کار کند.  اگر اشتباهی مرتکب شود همه دنبالش می‌روند امروز مدیران خوب مدیرانی هستند که تصمیم نمی‌گیرند که این غلط است»

ماموریتهای ذاتی دیوان محاسبات

مهرداد بذرپاش – ذره‌ای از حقوق بیت المال کوتاه نمی‌آیم

رییس دیوان محاسبات کل کشور ارائه گزارش تفریغ بودجه را از ماموریت های ذاتی دیوان محاسبات عنوان کرد و گفت: «مردم باید احساس کنند دیوان محاسبات به مردم گزارش می‌دهد ما باید به سهم خود قیمت کالا و خدمات را کاهش دهیم و نظارت دیوان باید گسترش یابد».

وی با اشاره به برخی حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر در مورد سوابق خود گفت: «کلکسیونی از حرف‌ها زده شد. بعضی دلسوز بودند و برخی احتمالا نگران شدند. من از همه آنها گذشتم و به خون پدر شهیدم قسم یاد می‌کنم و با خدای خود عهد می‌بندم که ایستاده‌ام و ذره‌ای از حقوق مردم و بیت المال کوتاه نمی‌آیم و اجازه نمی‌دهم به کسی به اسم عدالت خواهی ظلم شود».

وی افزود: «با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد، ولی نظارت دقیق بر مبنای قانون و سختگیرانه را پیش می‌گیرم زیرا پای بیت المال در میان است و شوخی ندارم و پاسداری از بیت المال هم ماموریت اصلی دیوان است که باید در سخت ترین شرایط آن را رعایت کنیم»

نامزدی و ریاست بذرپاش برای دیوان محاسبات

چندی پیش مهرداد بذرپاش با رای نمایندگان مجلس رییس دیوان محاسبات کشور شد. بذرپاش توانست ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر در نشست علنی مجلس را به‌دست آورد. نامزدی و ریاست بذرپاش برای دیوان محاسبات مخالفان زیادی داشته و دارد و دلیل آن عدم «سابقه کافی و تحصیلات مرتبط» او با این سمت عنوان می‌شود. تبصره ۱ ماده ۵۱ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس می‌گوید داوطلب ریاست دیوان محاسبات کشور باید حداقل ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد. در حالی که سابقه کار بذرپاش به ۱۷ سال هم نمی‌رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان