موج سوم – آغاز موج سوم کروناویروس در برخی از نقاط کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۱

پنجمین آیین رونمایی از پروژه‌های وزارت بهداشت

موج سوم کرونا در برخی استان های کشور رو به شتاب است. سعید نمکی در افتتاحیه پنجمین آیین رونمایی از پروژه‌های وزارت بهداشت اعلام کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت برخی دستورالعمل‌های بهداشتی، گرفتار موج سوم کرونا در برخی از نقاط کشور هستیم. پنجمین آیین رونمایی از پروژه‌های وزارت بهداشت تحت عنوان «ره پویش سلامت»  به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وزیر بهداشت در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس پروژه‌های درمانی چند استان را به صورت مجازی افتتاح کرد و گفت: امسال به دلیل اینکه در سیاه چاله کرونا افتادیم، نتوانستیم به صورت حضوری در افتتاح این پروژه‌ها حضور داشته باشیم.

وزیر بهداشت یادآور شد با وجود هجمه‌های کشور‌های غربی توانستیم بر مشکلاتی که بیماری کرونا ایجاد کرده، فائق آییم. کادر درمان فرماندهان اصلی نظام سلامت هستند و ما در کنار آنها در حال فعالیت هستیم. علی رغم مبارزه سرسختانه با ویروس کرونا به توسعه زیر ساخت‌های سلامت محور در کشور هم مشغول هستیم و از آنها غافل نشده ایم. امیدواریم بتوانیم در روز‌های آینده در توسعه زیر ساخت‌های سلامت محور شریک و سهیم باشیم. وی تاکید کرد  تا زمانی که تمام مردم ضوابط بهداشتی را رعایت نکنند، نمی‌توانیم با این ویروس منحوس مبارزه کنیم. در این مراسم چندین طرح بهداشتی و درمانی در آبادان، لرستان و کرمانشاه افتتاح شد.

دسترسی به  واکسن کرونا

دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری با تاکید بر اینکه کووید ۱۹ به شدت رو به شتاب است، گفت: هنوز نه واکسنی برای این بیماری کشف شده و نه درمان قطعی برای آن وجود دارد. بهترین راه جلوگیری از این بیماری، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است. مدتی از این بیماری می‌گذرد و زندگی نیز جریان دارد، ما باید سبک زندگی مان را تغییر دهیم. همه دنیا به سمت بازگشایی‌ها و از سرگیری فعالیت‌ها گام برداشته‌اند، اما با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی. ما نیز با عزم جدی‌تر، در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نباید کوتاهی کنیم،

موج سوم – آغاز موج سوم کروناویروس در برخی از نقاط کشور

لاری گفت: در برخی استان‌ها موج سوم کرونا آغاز شده و لازم است درخصوص کاهش استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی هشدار دهیم. بارها تاکید کردیم که پاییز امسال به دلیل شیوع آنفلوآنزا می‌تواند فصل نگران کننده ای باشد. البته آماری که از نیمکره جنوبی رسیده، امیدوارکننده است، چراکه به علت استفاده از ماسک و رعایت بهداشت، آمار ابتلا به آنفلوآنزا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

از آنجایی که دسترسی به واکسن کرونا بسیار اهمیت دارد، در آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شد این ۱۵ درصد پرداخت شود تا سبد ایران نیز در این کنسرسیوم باشد و اگر واکسن کرونا تولید شود، در اختیار ایران هم قرار بگیرد. لاری در این خصوص افزود: همان طور که وزیر بهداشت گفت با فردی که ایرانی الاصل است و در هند شرکت ساخت واکسن دارد هم مذاکره‌ هایی انجام شده است. برآوردها نشانگر این است که قطعا زودتر از ۶ ماه دسترسی به واکسن نخواهیم داشت و اگر دسترسی داشته باشیم هم مانند همه کشورهای دیگر، این واکسن ابتدا شامل گروه‌های آسیب پذیر خواهد شد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان