موج ششم کرونا – آغاز موج ششم کرونا در ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۱-۰۶

موج ششم کرونا در بهمن ۱۴۰۰

با ابتلای بیش از ۹ هزار مبتلای جدید به کرونا موج ششم در کشور آغاز شد. طبق اعلام اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹هزار و ۳۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۳ بیمار نیز در این بازه زمانی جان خود را از دست دادند. آمار مبتلایان شناسایی‌شده امروز به بالای ۷۰۰۰ نفر رسید این در حالی است قبل از شیوع امیکرون، این عدد تا ۱۰۰۰ مبتلا در روز کاهش یافته بود.

تعداد مبتلایان کرونا به مراتب بالاتر است چرا که بسیاری از مبتلایان علایم ندارند یا برای انجام تست مراجعه نمی‌کنند. در کشورهای متعددی از جهان که واکسیناسیون بالایی داشته‌اند، آمار بستری روزانه امیکرون به مراتب بالاتر از سویه‌های قبلی از جمله دلتا بوده است.

موج ششم کرونا - آغاز موج ششم کرونا در ایران

موج ششم کرونا – آغاز موج ششم کرونا در ایران

تدابیر جلوگیری از افزایش ناگهانی آمار بستری

برای جلوگیری از افزایش ناگهانی آمار بستری، اعمال تدابیر جدی تلقی شده است از جمله این تدابیر عبارتند از:
تسریع در واکسیناسیون نوبت سوم، الزامی شدن استفاده از ماسک در خارج از منزل، جلوگیری از برگزاری تجمعات و مراسم به خصوص در محیط‌های بسته، برگزاری کلاس‌ها صرفا به صورت مجازی، اجتناب جدی از سفرهای غیرضروری به خصوص با وسایل نقلیه عمومی، ممنوعیت برگزاری اردوها، ممنوعیت سرو عذا در رستوران‌ها و تالارها، دورکاری کارکنان ادارات، تهویه مناسب سیستم حمل‌ونقل عمومی به خصوص مترو، اتوبوس‌های بین‌شهری، به حداقل رساندن تجمع مردم در مطب‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها  از تدابیر ضروری برای کنترل موج ششم  محسوب می شوند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان