موفلین – رباتی شبیه به حیوانات خانگی و مجهز به هوش مصنوعی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۴
موفلین - رباتی شبیه به حیوانات خانگی و مجهز به هوش مصنوعی

رفتارهای واقع گرایانه ربات

موفلین (Moflin) نام رباتی کوچک و بامزه شبیه به حیوانات خانگی است. این ربات دوست داشتنی از فناوری هوش مصنوعی بهره می برد تا بتواند رفتارهایی واقع گرایانه بروز داده و به خوبی نقش یک حیوان خانگی را ایفا نماید. هر سال انواع ربات‌ها و گجت‌های متنوع مجهز به هوش مصنوعی در نمایشگاه CES به نمایش در می آیند. یکی از با مزه ترین و دوست داشتنی ترین رونمایی های امسال مربوط به ربات موفلین بوده است. این ربات از توانایی های احساسی بهره مند است و قادر به یادگیری است.

موفلین - رباتی شبیه به حیوانات خانگی و مجهز به هوش مصنوعی

موفلین – رباتی شبیه به حیوانات خانگی و مجهز به هوش مصنوعی

موفلین حیوان خانگی عصر جدید

ایده این ربات در ابتدا برای جمع‌آوری بودجه پویشی در کیک‌ استارتر بوده است. بررسی ها مشخص کرد کمک های مردمی برای تحقق پیدا کردن ساخت چنین رباتی مبلغی در حدود ۶۰۰٫۰۰۰ دلار بوده است. شرکت سازنده این ربات بامزه مدعی است که موفلین می تواند به مرور زمان مانند یک حیوان خانگی واقعی تکامل پیدا کند. در واقع این دستگاه توانایی بروز انواع احساسات مانند آرامش و حالت عادی و یا هیجان زدگی را دارد.

همچنین گفته می شود این مخلوق تا حدی هوشمند است که افراد را نیز از یکدیگر تشخیص می دهد. بنابراین ازطریق برخی صداها و حرکات‌، به هر فرد واکنش متفاوتی بروز می دهد. شاید بهتر باشد بگوییم این ربات، یک حیوان خانگی برای عصر جدید و عصر تکنولوژی است.

نگهداری و شارژ

شرکت  Vanguard Industries تمام تلاش خود را به کار برده تا این ربات تا حد ممکن واقع گرایانه باشد. با توجه به این موضوع، شارژ این محصول نیز از طریق کابل انجام نمی گردد. یک محفظه تخم مرغی شکل با فناوری شارژر بی سیم پروسه شارژ را به انجام می رساند. هر بار ربات درون این محفظه قرار گیرد گویی حیوان خانگی شما به خواب رفته است و البته باتری در حال شارژ شدن است. موفلین در هنگام شارژ صداها و حرکاتی شبیه به حالت خواب را نیز ایجاد می نماید.

این ربات با بلوتوث به اپلیکیشنی در گوشی همراه متصل می شود. (دقیقا مشخص نشده است که اپلیکیشن موبایلی موفلین چه تنظیماتی را شامل می‌شود). همچنین از طریق میکروفونی که تعبیه شده، دستگاه به صداهای اطراف واکسن نشان می دهد. پوشش خزدار این محصول قابلیت تعویض دارد و البته می توانید آن را شست و شو نیز بدهید. (خزها در دو رنگ نقره ای و قهوه ای ارائه خواهند شد). باتری ها نیز قابلیت تعویض دارند.

قیمت این حیوان خانگی جالب ۴۰۰ دلار عنوان شده و تابستان امسال به صورت رسمی عرضه خواهد شد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان