میشل اوباما – دونالد ترامپ نژادپرست است و ترس و سردرگمی ایجاد می‌کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۶

انتقادات تند همسر باراک اوباما

میشل اوباما به تازگی اعلام کرد: دونالد ترامپ نژادپرست است و ترس و سردرگمی در ذهن آمریکایی‌ها می‌کارد. این سخنانی بود که روز گذشته میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا اظهار کرد. سخنان وی در شرایطی منتشر گردید که کمتر از یک ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. میشل اوباما در پیامی ویدئویی با اشاره به موج تظاهرات علیه خشونت پلیس در آمریکا که دونالد ترامپ آن را «تروریسم داخلی» خوانده، گفت: «کاری که رئیس جمهور انجام می‌دهد کاملاً اشتباه و از نظر اخلاقی نادرست و نژادپرستانه است».

میشل اوباما – دونالد ترامپ نژادپرست است و ترس و سردرگمی ایجاد می‌کند

بخش قابل توجهی از سخنان میشل اوباما در این پیام، اشاره به سخنان دونالد ترامپ در اواخر ماه اوت در کنوانسیون جمهوری‌خواهان بود که اعلام کرده بود اگر چپ‌ها به قدرت برسند، مردم حومه‌نشین را نابود می‌کنند. او اعلام کرده بود که دموکرات‌ها از آنارشیست‌ها، آشوبگران، غارتگران و کسانی که پرچم کشور را می‌سوزانند حمایت می‌کنند.

تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا

همسر اولین رئیس جمهور سیاه‌پوست تاریخ ایالات متحده خطاب به رای دهندگان مردد گفت: «تصور کنید چه احساسی خواهید داشت اگر از روزی که متولد شده‌اید، تنها به دلیل رنگ پوستتان مورد سوء ظن قرار بگیرید… نژادپرستی، ترس و تفرقه سلاح‌های قدرتمندی هستند که اگر بطور جدی به آنها حمله‌ور نشویم، می‌توانند یک ملت را نابود کنند.»

تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا که با مرگ جورج فلوید آغاز و گاه به آشوب کشیده شده، اکنون با مداخله شبه‌نظامیان راست افراطی به بحرانی جدی در این کشور تبدیل شده است. جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله‌ای بود که ۲۵ ماه مه پس از باقی ماندن به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه زیر زانوی یک پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس آمریکا جان باخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان