میلیاردرها – ثروتمندترین افراد جهان که در حوزه تکنولوژی فعال هستند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۵
میلیاردرها - ثروتمندترین افراد جهان که در حوزه تکنولوژی فعال هستند

ثروتمندترین افراد جهان

نشریه فوربس به تازگی فهرست ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرده است. در این فهرست و در میان میلیاردرها ی جهان، جف بزوس همچنان صدر نشین است. البته چیزی که مشخص است این است که در سال ۲۰۲۰ تعداد میلیاردرهای جهان کاهش داشته است. این تعداد از ۲۱۵۳ نفر در سال گذشته به ۲۰۹۵ نفر کاهش پیدا کرده است.

همچنین از میزان ثروت این افراد هم به نسبت سال ۲۰۱۹ کاسته شده است. متوسط ثروت آنها در سال ۲۰۱۰، ۸.۷ میلیارد دلار بوده است. این مبلغ اکنون به ۸ میلیارد دلار رسیده است. ثروت ۱۰۶۲ نفر از این افراد نسبت به سال گذشته کاهش داشته که علت این امر را شیوع ویروس کرونا می دانند. به هم ریختگی اقتصادی و بازارهای مالی که این ویروس مسبب آن است نتیجه ای چون کاهش ثروت این افراد هم داشته است.

میلیاردرها - ثروتمندترین افراد جهان که در حوزه تکنولوژی فعال هستند

میلیاردرها – ثروتمندترین افراد جهان که در حوزه تکنولوژی فعال هستند

میلیاردرها ی دنیای تکنولوژی

برای سومین سال پیاپی جف بزوس برترین میلیاردر جهان شده است. او با ثروتی برابر ۱۱۳ میلیارد دلار در صدر این لیست قرار دارد. البته جالب است بدانید بزوس در حالی همچنان اول است که سال گذشته ۳۸ میلیارد دلار از ثروتش را به دلیل جدایی به همسرش داد. بزوس مدیر عامل شرکت آمازون است.

رتبه دوم این فهرست در اختیار صدرنشین سال های گذشته، بیل گیتس است. بنیان گذار و مدیر سابق شرکت مایکروسافت با ۹۸ میلیارد دلار ثروت در میان میلیاردرهای جهان دوم است. البته در حال حاضر گیتس کاملا از سمت خود در مایکروسافت کناره گیری کرده و بیشتر وقتش را صرف امور خیریه می کند. با این وجود او در سال گذشته مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار به ثروتش افزوده است.

لری الیسون از بنیان گذارن شرکت اوراکل هم در این لیست حضور دارد. او مدیر عامل اوراکل نیز هست. او با ثروت ۵۹ میلیارد دلاری خود در رتبه پنج این لیست قرار دارد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک در این لیست هفتم است. ثروت او ۵۴.۷ میلیارد دلار عنوان شده است.

از دیگر چهره های دنیای تکنولوژی و فناوری در این لیست، اریک یوآن را می توان نام برد. او مدیر عامل شرکت زوم است. در ماه های اخیر و به دلیل شیوع ویروس کرونا، نرم افزار ویدئو کنفرانس شرکت او به شدت کاربرد پیدا کرده و محبوب شده است. یوآن با ثروت ۵.۵ میلیارد دلاری در رتبه ۲۹۳ ثروتمندترین افراد جهان جا گرفته است.

جالب است بدانید کشورهای آمریکا و چین بیشترین تعداد میلیاردرها را دارند. در چین ۴۵۶ نفر و در آمریکا تعداد ۶۱۴ نفر از میلیاردرهای جهان ساکن هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان