میکروب مغزخوار – وجود میکروب مغزخوار در مخازن آب تگزاس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۸

آلودگی در مخازن آب تگزاس

در مخازن آب شهر لیک جکسون در ایالت تگزاس نوعی میکروب مغزخوار و کشنده کشف شده است. به همین دلیل مقامات این شهر به مردم درباره استفاده از آب لوله کشی هشدار داده اند. پس از اینکه در این شهر یک کودک ۶ ساله فوت کرد، تحقیقاتی آغاز شد و وجود این میکروب در مخازن آب کشف شد. طی آزمایشات صورت گرفته وجود آمیب مغزخوار در سیستم آب رسانی شهر لیک جکسون تایید شد.

وجود میکروب مغزخوار در مخازن آب تگزاس

وجود میکروب مغزخوار در مخازن آب تگزاس

میکروب مغزخوار

آمیب مغزخوار باعث بروز عفونت مغز شده و عموما کشنده است. در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ تنها ۳۴ مورد عفونت ناشی از این میکروب در سراسر ایالات متحده آمریکا گزارش شده است. بنابراین این آمیب موردی بسیار نادر در این کشور است.

هر چند مسئولین و مقامات این شهر از ضدعفونی شدن مخازن آب خبر داده اند، اما هنوز کامل شدن این فرآیند مشخص نیست. مقامات در ابتدا بدون ذکر دلیل اعلام کردند ساکنین هشت شهر ایالت تگزاس از آب لوله کشی استفاده نکنند؛ مگر برای شست و شوی سرویس های بهداشتی. سپس این هشدارها برای تمامی این مناطق حذف شد به جز شهر بیست و هفت هزار نفری لیک جکسون.

البته در آخرین خبرها آمده که مردم این شهر هم می توانند از آب آشامیدنی استفاده نمایند. البته برای نوشیدن بهتر است آب را بجوشانند. همچنین به شهروندان این شهر توصیه شده همچنان دقت و احتیاط لازم به هنگام مصرف آب لوله کشی را مورد توجه ویژه قرار دهند. به عنوان مثال در هنگام دوش گرفتن از ورود آب به بینی جلوگیری شود.

گروه های خطر

کودکان، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در برابر این آمیب کشنده و خطرناک بیشتر در خطر هستند. طبق گزارشات و اعلام های مسئولین، مخزن آب در این شهر در حال پاکسازی است اما باز هم پیش از اطمینان کامل لازم است آزمایشات جدیدی صورت بگیرد.

این آمیب در سراسر جهان در آب های شیرین وجود دارد. نگلیریا فاولری معمولا از راه بینی وارد بدن شده و خود را به مغز می رساند. بسیاری از افراد در هنگام شنا و یا شیرجه در آب شیرین به این میکروب آلوده می شوند. مرکز پیشگیری و درمان بیماری ایالات متحده آمریکا (CDC) همچنین اعلام کرده این عفونت از طریق نوشیدن آب آلوده به فرد آسیب نمی‌رساند و شیوع پیدا نمی‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان