محمود احمدی‌نژاد – نامه رئیس جمهور سابق به آنتونیو گوترش

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۲

محمود احمدی‌نژاد باز هم نامه نوشت..

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، تهدیدات کرونا ویروس را به عنوان سلاحی جدید که  مسبب تنش و نگرانی شده، گوشزد کرد و نظارت بر سازمان بهداشت جهانی و معرفی عاملان کاربردی ویروس‌های کشنده نظیر کرونا را تقاضا کرد. در ادامه بخشی از متن نامه محمود احمدی‌نژاد آورده شده است.

متن نامه حمود اجمدی نژاد به آنتونیو گوترش

بخشی از نامه احمدی‌نژاد به آنتونیو گوترش بدین شرح است:

نامه احمدی نژاد به دبیر کل سازمان ملل

«اطلاع دارید که استفاده از ابزار بیولوژیک از جمله اخیرا و در مقیاس وسیع، کرونا ویروس به عنوان سلاحی جدید برای برقراری و یا حفظ برتری سیاسی و اقتصادی در عرصه بین‌الملل، توسط برخی قدرت‌های سلطه‌جو و گسترش سریع آن، موجب نگرانی عمومی ملت‌ها و ایجاد اختلال بیش از پیش در امنیت مردم جهان شده است.

امروز بر همگان آشکار شده است که امثال ویروس جهش یافته و هوشمند کرونا ۲۰۱۹ ، ساخته و پرداخته آزمایشگاه‌ها و به تعبیر صحیح‌تر، زرادخانه‌های جنگ بیولوژیک برخی قدرت‌های سلطه‌گر جهانی و بسیار ضدانسانی‌تر، مخرب‌تر و وحشت آفرین‌تر از دیگر سلاح‌های ضدانسانی مانند هسته‌ای و شیمیایی و هارپ است»

نامه احمدی نژاد به  مدیر کل سازمان بهداشت جهانی

بخشی از نامه محمود احمدی‌نژاد به تدروس آدانوم گابریاسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی بدین شرح است:

«ممکن است ضعف و کوتاهی یا تقصیر مقامات کشورها در انجام وظایف مراقبت از سلامت مردم در میزان گسترش ابتلا و لطمات جبران ناپذیر این اپیدمی تاثیر داشته باشد که این امر منوط به قضاوت ملت ها است. لیکن هرگز نباید اجازه داد مسئولیت اصلی تولید و انتشار این ویروس از دوش صاحبان آزمایشگاه‌های تولید کننده آن و همچنین تحمیل کنندگان جنگ بیولوژیک به ملت ها ساقط شود.

امروز ملت ایران، علیرغم تلاش های فداکارانه قاطبه کادر پزشکی و درمانی و پشتیبانی در مبارزه با این پدیده مهاجم بسیار وحشی متحمل خسارات و هزینه های سنگینی است، اما باید تلفات انسانی و هزینه های اقتصادی بسیار سنگین تری را در رابطه با بسیاری از ملت ها در آینده نزدیک محتمل دانسته و پیش بینی نمود.

بنابر اهمیت این موضوع انتظار دارد جنابعالی و سازمان متبوع در انجام ماموریت مهم تامین و صیانت از سلامت جامعه بشری اقدامات زیر را در دستور کار قرار دهید:

۱- کمک تجهیزاتی و دارویی و درمانی فوری به کشورهای درگیر و اعمال کنترل های سطح بالاتر و موثرتر جهانی برای جلوگیری از شیوع بیشتر به ویژه برای کشورهای ضعیف

۲- شناسایی فوری منشاء، آزمایشگاه تولید کننده و عوامل منتشر کننده این ویروس و دیگر مراکز پشتیبان جنگ بیولوژیک و معرفی آن به جامعه جهانی

بدیهی است که اطلاع رسانی شفاف، عمومی و بی طرفانه از عاملین این جنایات ضد بشری، عنصر بسیار مهمی در کنترل استفاده از این سلاح علیه بشریت است»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان