ناو جنگی کِرسارج – آتش گرفتن دومین ناو جنگی آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۳۰

وقوع آتش درکشتی جنگی آبی خاکی

ناو جنگی کِرسارج ، دومین ناو جنگی آمریکا در یک هفته دچار حریق شد. با وقوع انفجار در یک کشتی جنگی آبی خاکی دیگر نیروی دریایی آمریکا ، فعالیت این شرکت کشتی‌سازی متوقف شد. روری اوکانر، سخنگوی فرماندهی سامانه‌های ناوبری دریایی آمریکا اظهار کرد  این کشتی جنگی در اسکله مربوط به شرکت کشتی‌سازی «NASSCO» قرار گرفته بود از این رو  باید روشن شودآیا این شرکت از دستورالعمل‌های ایمنی استفاده کرده است یا خیر.

سخنگوی فرماندهی سامانه‌های ناوبری دریایی آمریکا اعلام کرد: ‌ «روز ۱۷ جولای (۲۷ تیر) نیروی دریایی از وقوع آتش‌سوزی در ناو کرسارج مطلع شد. نیروی دریایی در پاسخ به این سانحه، دستور توقف کار را برای تمامی کشتی‌های مستقر در اسکله این شرکت صادر کرد تا از تبعیت آن از تمامی پروتکل‌ها و رویه‌های مربوط به آتش‌سوزی اطمینان حاصل شود.»

ناو جنگی کِرسارج – آتش گرفتن دومین ناو جنگی آمریکا

 اعلامیه شرکت کشتی‌سازی NASSCO

سخنگوی شرکت کشتی‌سازی NASSCO گفته است  آتش‌سوزی در کشتی کرسارج به صورت  ناچیز بوده و در اثر افتادن جرقه بر روی مواد پلاستیکی رخ داده و  توسط مأمور آتش‌نشانی مهار شد. نیروی دریایی آمریکا بامداد جمعه ۲۰ تیر نیز از مهار آتش‌سوزی در کشتی آبی‌-خاکی این کشور بعد از چهار روز خبر داد. ناوهواپیمابر یو‌اس‌اس بونهام ریچارد نیروی دریایی آمریکا  چند روز گذشته در بندر سن دیه‌گو ایالت کالیفرنیا منفجر شد.

به هنگام آتش سوزی ۲۰ نفر از خدمه‌ی ناو در ناو حاضر بودند.  ناو جنگی بونهام ریچارد در لحظه حادثه ۱۶۰ سرنشین داشت. کشتی بونهام ریچارد نیز در زمان آتش‌سوزی، تحت قرارداد با شرکت NASSCO‌ بود.نیروی دریایی آمریکا در بیانیه خود، روند خاموش کردن آتش در این ناو جنگی را پایان دادن به یکی از بدترین دوزخ‌های ایالات متحده در خارج از جنگ در سال‌های اخیر توصیف کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان