نخستین توییت بایدن – افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۸

اعلام رسانه ای پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

نخستین توییت بایدن به همراه ویدیو پس از اعلام رسانه ای پیروزی در انتخابات آمریکا منتشر شد. جو بایدن در نخستین توییت خود نوشت:

«افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید. کاری که پیش‌روی ما قرار دارد دشوار خواهد بود اما قول می‌دهم من رییس‌جمهور همه آمریکایی‌ها خواهم بود چه به من رای داده باشید یا نه»

نخستین توییت بایدن – افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید

دونالد ترامپ در واکنش به اعلام نام بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری توسط چندین رسانه آمریکایی اعلام کرد: آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی پیروزی انتخابات است، نه رسانه‌ها.
دونالد ترامپ در بیانیه خود اظهار کرد که بایدن از این جهت با همراهی رسانه‌های متحدش خود را با عجله در موقعیت برنده قرار داده که نمی‌خواهد حقیقت افشا شود.

مراحل سه‌گانه‌ی برنامه احتمالی بایدن برای ایران

برنامه بایدن برای ایران پیش تر در صورت پیروزی در انتخابات سه مرحله زیر را شامل می گردید:

مرحله اول :
کاهش تنش‌ها و توافق محدود اولیه، شامل کاهش تحریم‌های بشردوستانه و پایان ممنوعیت سفر مقامات ایران، از جمله محمدجواد ظریف، به آمریکا، توافق منطقه‌ای بر پایه اصل «آرامش در برابر آرامش» و بازگشت دوجانبه به برجام طی یک فرآیند ۳۰ الی ۶۰ روزه یا ترتیبات هسته‌ای جایگزین آن.

مرحله دوم :
رایزنی با کنگره، ۱+۵، ‌اسرائیل و دولت‌های خلیج فارس ، که همزمان با مرحله‌ی اول آغاز می‌شود و در حالت ایده‌آل تا تابستان سال ۲۰۲۱ به نتیجه خواهد رسید.

مرحله سوم:
طراحی دو مسیر موازی برای مذاکرات جامع بلندمدت، که از پاییز سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. منظور از دو مسیر موازی آن است که از یک طرف، توافق جدید هسته‌ای با تمدید زمان بندهای «غروب آفتاب»، و بازرسی‌ها و دسترسی‌های شدیدتر مدنظر قرار خواهد گرفت، و از طرف دیگر، مذاکرات در مورد تحولات منطقه‌ای و برنامه موشکی آغاز می‌شود.

در جهت ترغیب ایران، تلاش می‌شود این مذاکرات همزمان با این کشور، در سطح منطقه نیز پیگیری شود. در مسیرِ غیرهسته‌ای، تمام بازیگران کلیدی منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای، نظیر روسیه، چین، و اروپا، مشارکت خواهند کرد؛ در مسیر هسته‌ای نیز بر مشارکت گروه ۱+۵ و ایران تأکید خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان