نرگس آبیار – کارگردان مطرح سینما داور جشنواره فیلم «زنان هرات» شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۷

کارگردان سینمای ایران به عنوان داور جشنواره فیلم «زنان هرات»

نرگس آبیار به عنوان داور جشنواره فیلم «زنان هرات» برگزیده شد. ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات در ۲ بخش سینمای جهان موضوع آزاد و سینمای زنان متمرکز به مسایل زنان برگزار خواهد شد.

در مجموع ۳۰۰ فیلم برای این جشنواره از ۱۲۲ کشور جهان ارسال شده است که  ۷۳ فیلم منتخب از ۲۷ کشور جهان در دو بخش «مسابقه و نمایش» این جشنواره راه یافته است.  این فیلم‌ها متعلق به کشورهای هند، ایران، فرانسه، بریتانیا، یونان، آمریکا، مصر، روسیه، کرواسی، صربستان، مونته نگرو، آلمان، فیلیپین، اسپانیا، بلژیک، مجارستان، تایوان، قطر، ترکیه، پرتغال، فنلاند، آفریقای جنوبی، یمن، مالزی، ازبکستان و آرژانتین است.

نرگس آبیار – کارگردان سینمای ایران داور جشنواره فیلم «زنان هرات» شد

نرگس آبیار کارگردان مطرح سینمای ایران  این شانس را بدست آورد که در جمع هیئت داوران این جشنواره حضور پیدا کند.  هیأت داوران این جشنواره شامل دست‌اندرکاران سینما و فعالان حقوق زن از کشورهای افغانستان، هند، آمریکا، اسپانیا، روسیه، یونان، تاجیکستان، فرانسه، ترکیه و ایران خواهد بود.

رخشان بنی‌اعتماد، از سینماگران برجسته ایران نیز در دوره پیشین این جشنواره به عنوان داور حضور داشت.

فیلم‌های نرگس آبیار

نویسنده و کارگردان مطرح سینمای ایران سال گذشته با فیلم شبی که ماه کامل شدسیمرغ بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم فجر کسب کرد. اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند(۱۳۹۱)، شیار ۱۴۳ (۱۳۹۲) و نفس (۱۳۹۴) دیگر فیلم‌های است که آبیار کارگردانی کرده است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان