نشان شوالیه – اهدای نشان شوالیه به شهاب حسینی بهترین بازیگر کن و برلین

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۰

شهاب حسینی نشان شوالیه از سفیر فرانسه دریافت کرد

نشان شوالیه به شهاب حسینی بهترین بازیگر مرد جشنواره های کن و برلین اهدا شد. شهاب حسینی این نشان افتحار را از دست های فیلیپ تیه بو سفیر فرانسه در ایران دریافت نموده است. شهاب حسینی پس از دریافت این نشان طی سخنانی که ایراد کرد گفته است: «آرزوی من این است که مردم جهان را به هم نزدیک تر بکنم… هر چقدر سیاست ها علاقه مند به تفرقه و جدایی بین ملت ها هستند هنر می تواند باعث نزدیکی مردم بشود.»

دریافت نشان شوالیه

نشان شوالیه چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد

نشان شوالیه به دلیل فعالیت های ادبی و هنری و نوآوری ها و خلاقیت ها و شرکت در این گونه کارها به افراد اهدا می گردد. نشان لوژیون دونور نشان ارزنده ای است در کشور فرانسه که آن را بالاترین نشان افتخار می دانند و توسط ناپلئون بناپارت بنا گذاشته شده بود. لویی هجدهم پادشاه فرانسه این نشان را سطح بندی کرده بود و آن را به سه رده و دو مقام تقسیم نمود. نشان شوالیه در واقع پایین ترین سطح این نشان افتخار است.

کدام اشخاص ایرانی تاکنون این نشان دریافت کرده اند

قبل از شهاب حسینی اشخاص دیگری از ایران این نشان افتخار دولت فرانسه را از این کشور دریافت کرده اند. محمدرضا شجریان، عباس کیارستمی، شهرام ناظری، اصغر فرهادی، داریوش مهرجویی، لیلا حاتمی، یدالله رویایی، محمود دولت آبادی، داریوش شایگان و… از کسانی هستند که این نشان را دریافت کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان