نشت آزمایشگاهی – نشت آزمایشگاهی نوعی باکتری در چین۳۰۰۰ نفر را بیمار کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۹

۳۰۰۰ بیمار در شمال غربی چین

روز گذشته مقامات دولتی کشور چین تایید کرد که با نشت آزمایشگاهی یک باکتری در آزمایشگاه  بیوفارمسی که برای حیوانات واکسن تهیه می کرده، بیش از سه هزار نفر بیمار شده اند. این بیماری که در شمال غربی چین بروز کرده توسط برخی منابع بروسلوز یا تب مالت معرفی شده است. این بیماری توسط دام یا محصولات دامی منتقل می شود و بین انسان ها مسری نیست. از علائم ابتلای به تب مالت می توان به تب، درد مفاصل و سردرد اشاره نمود.

نشت آزمایشگاهی - نشت آزمایشگاهی نوعی باکتری در چین3000 نفر را بیمار کرد

نشت آزمایشگاهی – نشت آزمایشگاهی نوعی باکتری در چین۳۰۰۰ نفر را بیمار کرد

نشت آزمایشگاهی

هر چند طبق آمار رسمی تعداد بیماران حاصل از این نشت سه هزار نفر اعلام شد اما برخی منابع داخلی و خارجی تعداد بیماران حامل باکتری برسلوز را بیش از ۱۴ هزار نفر می دانند.

البته تا کنون هیچ موردی از انتقال انسان به انسان این باکتری گزارش نشده است. پیش از این نیز بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان به دولت چین در مورد نحوه مدیریت بحران کرونا نقد شدیدی داشته اند. پکن به دلیل اطلاع رسانی نادرست و پنهان کاری در مورد ویروس کرونا به شدت متهم شده و مورد انتقاد قرار گرفته است. حالا وقوع چنین حادثه ای میزان انتقادها را بسیار بیشتر از قبل کرده است.

دلایل وقوع این حادثه

گفته شده است به دلیل اینکه این آزمایشگاه عمومی در شهر لانژو از ماده ای ضدعفونی کننده تاریخ گذشته در تولید واکسن های ضد بروسلوز برای حیوانات بهره برده رخ داده است. به دلیل استفاده از این ماده مقضی شده مرحله استریلیزاسیون به صورت کامل انجام نمی گردد. گاز آلوده به باکتری در ماه دسامبر گذشته ا طریق هوا به سمت یک مرکز تحقیقات دامی در مجاورت این آزمایشگاه رفته و حیوانات این مجموعه را آلوده نمود.

این آزمایشگاه به دلیل بروز این خطا عذرخواهی نموده است. البته این آزمایشگاه باید به تمامی بیماران ناشی از این باکتری غرامت بپردازد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان