نمازعید فطر- اقامه نماز توسط نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه تهران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۳

اقامه نماز عید در مسجد دانشگاه تهران

نماز عید فطر توسط رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، فردا راس ساعت ۷ صبح در مسجد دانشگاه تهران اقامه خواهد شد. طبق اخبارمنتشر شده از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نماز عید سعید فطر توسط حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مسجد دانشگاه تهران اقامه خواهد شد.

اقامه نماز عید فطر در مسجد دانشگاه تهران

هفته گذشته اعلام شد نماز عید فطر امسال با توافق ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد در صورت عدم موافقت ستاد مقابله با کرونا  با توجه به ازدحام جمعیت در برگزاری مراسم و برخی ملاحظات  عید روزه امسال نماز برگزار نمی گردد .

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران اعلام کرد:«در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا، نماز عیدفطر امسال برگزار می‌شود».از این رو در شرایط فعای نماز در استان های سفید کشور برگزار خواهد شد.

نماز عید سعید فطر  در استان بوشهر

حجت الاسلام یعقوب بهمیاری مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر  در نشست خبری اخیر خود بیان کرد: «با توجه به رشد صعودی مبتلایان به ویروس کرونا در روز‌های اخیر، و نظر ستاد مبارزه با کرونای استان و تایید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شرایطی برای برگزاری این فریضه به منظور حفظ سلامتی مردم در نظر گرفته شده است»

وی در ادامه اظهارات خوبش افزود: «بر این اساس، نماز عید سعید فطر در شهرهای استان با توجه به نظر امام جمعه آن شهر و با لحاظ کردن امکانات و نیروهای لازم برای نظارت بر نحوه برگزاری این آیین معنوی اقامه خواهد شد» مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر  اعلام کرد: «همچنین طبق مصوبه جلسه‌ای که به این منظور برگزار شد، نماز عید فطر را در مساجد شهر‌های سفید که مجاز به برگزاری نمازجمعه هستند، در صورت مدیریت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به طور غیر متمرکز و با اجازه امام جمعه شهر می‌توان اقامه کرد.»

نماز عید دو رکعت است که نمازگزار در رکعت اول بعد از خواندن حمد و سوره، باید پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر یک قنوت بخواند؛ و بعد از قنوت پنجم، تکبیر دیگری بگوید و به رکوع رود و دو سجده بجا آورد و برخیزد. سپس در رکعت دوم چهار تکبیر بگوید، بعد از هر تکبیر قنوت بخواند و تکبیر پنجم را بگوید و به رکوع رود. بعد از رکوع دو سجده کند و تشهد بخواند و نماز را سلام دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان