• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • نمایشگاه خودروی ژنو – کرونا نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۱ را لغو کرد

نمایشگاه خودروی ژنو – کرونا نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۱ را لغو کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۱

 لغو نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو سال آینده

نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۱ کنسل شد. این مراسم امسال نیز به دلیل شیوع کرونا ویروس برگزار نگردید و با توجه به وضعیت شیوع ویروس در سطح جهانی و عدم کشف واکسن ان تا زمان فعلی برای سال آینده نیز مراسم آن ملغی اعلام گردید.  نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو اعلام کرد که به علت پاندمی کرونا و کمبود علاقه شرکت‌های خودروسازی برای شرکت در این نمایشگاه، نمایشگاه سال آینده خود را لغو کرده است.

نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰  نیز چندی پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو گردید. این  مراسم هم قرار بود در تاریخ پنجم تا پانزدهم مارس سال ۲۰۲۰ در شهر ژنو سوئیس میزبان شرکت های خودرو سازی و علاقه مندان به صنعت خودرو برگزار گردد که تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا و انصراف بسیاری از خودروسازان و فعالان در این صنعت، کنسل شد. در خصوص علت لغو تصمیم دولت سوئیس عنوان شد. لغو مراسم به علت تصمیمات و اقدامات دولت سوئیس در ممنوعیت برگزاری هرگونه گردهمایی و تجمعات عمومی بیش از هزار نفر تا ۱۵ مارس سال جاری میلادی اعلام شد. بیش از ۶۰۰ هزار نفر از نمایشگاه خودروی ژنو بازدید کرده بودند که همین رقم لغو برگزاری این رویداد مهم را توجیه می کرد.

خسارت اقتصادی  لغو مراسم سالانه ژنو

مقرر شده بود نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو ۲۰۲۱ در ماه مارس برگزار شود. کنسل شدن خیلی زودتر از موعد این مراسم این نگرانی را ایجاد می‌کند که آیا نمایشگاه‌های بین‌المللی دیگر، مانند. نمایشگاه بین‌المللی خودروی نیویورک، که قرار بود زودتر از ژنو و در ماه نوامبر امسال برگزار شود، در موعد زمان‌بندی شده خود بازگشایی می‌شود؟ این تصمیم به دنبال آن انجام شد که پیش از این در ماه فوریه مقامات مجبور شدند که نمایشگاه خودروی امسال ژنو را کنسل کنند. این اولین مراسم بین‌المللی خودرو بود که به علت پاندمی کرونا کنسل شد.

کرونا نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۱ را لغو کرد

طبق بیانیه برگزار کنندگان،  تصمیم لغو شدن  پس از آن گرفته شده که بیشتر شرکت کنندگان اعلام کردند در مراسم  ۲۰۲۱ میلادی شرکت نخواهند کرد. این درحالی است که این مراسم نیز به دلیل اینکه به خاطر شیوع ویروس کرونا، دولت سوئیس هر گونه تجمع بیش از هزار نفر را ممنوع کرده بود، لغو شده بود.

لغو این مراسم ضربه بزرگی به نمایشگاه و البته  ژنو می‌زند. برگزار کنندگان حدس می زنند خسارت اقتصادی ناشی از لغو این مراسم سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون فرانک سوئیس باشد. شهرداری ژنو به کمیته و هیات بنیانگذاری که مسئولیت برگزاری نمایشگاه خودرو ژنو را دارد، وامی ۱۶.۸ میلیون فرانکی اعطا کرد. با این وجود هیات برگزار کننده این وام را رد کرده، زیرا شرط دریافت آن برگزاری رویداد در ۲۰۲۱ میلادی بوده است.

 

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان