نشست بین‌المللی آلمان – بررسی اوضاع و مهار دخالت‌های نظامی خارجی در لیبی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۳۰

نشست بین‌المللی به دعوت صدراعظم آلمان

نشست بین‌المللی در آلمان با  حضور نمایندگان دو طرف درگیر در لیبی و مقام‌های ارشد برخی کشورها برگزار گردید. نشست بین‌المللی آلمان  برای بررسی اوضاع و مهار دخالت‌های نظامی خارجی در لیبی صورت گرفت.

بنا بر اخبار و گزارش‌های رسیده، صدراعظم آلمان از رهبران دوازده کشور جهان، از جمله آمریکا، برای شرکت در این نشست دعوت کرده است. نمایندگان اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا، اتحادیه عرب، و سازمان ملل متحد نیز حضور دارند.

صدر اعظم آلمان – نشست بین‌المللی برلن

تاکید مایک پمپئو بر آتش بس پایدار در لیبی

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در این نشست با حضور نمایندگان  مختلف حضور یافت و  در چند پیام توئیتری هدف از سفر خود را گفت‌وگو با مقام‌های ارشد دیگر کشورهای جهان برای یافتن راهی جهت توقف درگیری‌ها در لیبی عنوان کرد.

مایک پمپئو، ضمن قدردانی از آلمان بابت این «ابتکار مهم»، در توئیت‌های دیگری از دیدارهای دوجانبه خود با برخی مقام‌های شرکت‌کننده در نشست امروز خبر داد و گفت بر لزوم برقراری یک آتش بس پایدار در لیبی تاکید کرده است.

مایک پمپئو در حاشیه نشست با برخی مقامات و همتایان خود به گفت و گو پرداخت. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، یکی از مقام‌هایی است که آقای پمپئو با او دیدار و درباره چالش‌های مشترک، از جمله راه‌های همکاری برای برقراری صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گفت‌وگو کرد.

پمپئو همچنین با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، و همتایان خود از ترکیه و امارات متحده عربی در حاشیه نشست امروز در آلمان دیدار و علاوه بر لیبی، مسائل دوجانبه و بین‌المللی را نیز مورد بررسی قرار داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان