• صفحه اصلی
  • >
  • مقالات
  • >
  • نیروگاه برق اهواز – آتش سوزی در نیروگاه شهید مدحج زرگان اهواز مهار شد

نیروگاه برق اهواز – آتش سوزی در نیروگاه شهید مدحج زرگان اهواز مهار شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۵

انفجار در نیروگاه شهید مدحج زرگان

نیروگاه برق اهواز دچارحادثه آتش سوزی شد. ترانس نیروگاه زرگان اهواز عصر روز گذشته مورخ ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ا انفجار و آتش سوزی وسیعی در این نیروگاه به وجود آورد. ابراهیم قنبری، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز روز گذشته اعلام کرد که نیروگاه شهید مدحج زرگان در اهواز به دلیل انفجار ترانس امروز شنبه دچار آتش سوزی شده است. ابراهیم قنبری در نشست خبری اخیر بیان کرد: «حادثه آتش سوزی در نیروگاه زرگان اهواز برا ثر انفجار ترانس در ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز رخ داد که در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه مهار شد اما عملیات خنک سازی محل حادثه همچنان ادامه دارد»

انفجار در نیروگاه شهید مدحج زرگان

قنبری در مورد مهار آتش تصریح کرد که حادثه آتش سوزی در نیروگاه زرگان اهواز بعد از ۲ ساعت تلاش آتش نشانان مهار شد. وی در گقت و گوی خبری اعلام کرد: «بعد از اطلاع یافتن آتش نشانی اهواز، پنج دستگاه خودرو به همراه ۱۶ نفر از کارکنان آتش نشانی به منطقه اعزام شدند». رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در ادامه افزود: «جاری شدن روغن از ترانس برق باعث ایجاد آتش سوزی در نیروگاه شده بود ولی در نهایت این آتش مهار شد و هم اکنون در حال انجام عملیات خنک سازی هستیم». قنبری تاکید کرد: «خوشبختانه این حادثه تلفات جانی به همراه نداشته است»

در مورد نیروگاه برق اهواز

نیروگاه شهید مدحج زرگان اهواز در کیلومتر ۵ جاده اهواز- مسجد سلیمان در زمینی به مساحت حدود ۴۵ هکتار واقع شده است، ظرفیت اسمی این نیروگاه ۴۱۸ مگاوات است، بخش بخار این نیروگاه شامل ۲ واحد به ظرفیت اسمی هرکدام ۱۴۵ مگاوات و ساخت شرکت GEC می باشد. اولین واحد این نیروگاه در سال ۱۳۵۴ راه اندازی شد و واحد دوم آن سال ها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۷۲ به بهره برداری رسیده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان