نیکی کریمی – هنرمند نامی داور جشنواره آنتالیا شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۵

داوران مسابقه جشنواره آنتالیا

نیکی کریمی عنوان یکی از داوران فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا معرفی شد. نیکی کریمی به همراه امین الپر، فیلم‌ساز اهل ترکیه، سندرا کگت، کارگردان برزیلی، فردریک بویر، مدیر هنری جشنواره ترایبکا نیویورک و ادا سولومون، تهیه‌کننده رومانیایی، فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا را داوری می‌کند.‏‎۱۲ فیلم سینمایی در بخش مسابقه پنجاه و هفتمین دوره این جشنواره حضور دارند که از دوازدهم تا نوزدهم مهر برگزار خواهد شد.

‏‎نیکی کریمی یپیش از این نیز با فیلم‌های «یک شب»، «چند روز بعد» و «سوت پایان» در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشته است. کریمی همچنین عضو هیات داوران جشنواره‌های فیلم کن، برلین، تسالونیکی، کارلو وی‌واری، لوکارنو و بسیاری از جشنواره‌های معتبر دنیا بوده است.

درباره جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا

جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا که بزرگترین جشنواره فیلم ترکیه است توسط مرکز فرهنگی و هنری شهر آنتالیا و با همکاری شهرداری این شهر از ۹ تا ۱۴ اکتبر برگزار می‌شود. در این جشنواره تهیه کنندگان و فیلمسازان معتبر و نوپای سراسر جهان برای تصاحب جایزه بزرگ با هم به رقابت می‌پردازند.

نیکی کریمی – هنرمند نامی داور جشنواره آنتالیا شد

از سال ۲۰۰۵ جشنواره فیلم اوراسیا (اروپا و آسیا) نیز در کنار جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا برگزار می‌شود. در سال ۲۰۱۰ بهمن قبادی کارگردان کشورمان ریاست هیئت داوران بخش مسابقه چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیای ترکیه را برعهده داشت.

در این دوره ۱۹۱ فیلم سینمایی از ۳۵ کشور به نمایش درآمد و علاوه بر فیلم‌های بلند، ۱۱۰ فیلم مستند و ۲۲۲ فیلم کوتاه نیز در این جشنواره برای رقابت به نمایش گذاشته شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان