هتل فضایی – افتتاح اولین هتل فضایی تا سال ۲۰۲۶

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۸
هتل فضایی - افتتاح اولین هتل فضایی تا سال 2026

اقامت ۵ میلیون دلاری در فضا

در آینده ای نزدیک هتل فضایی لوکس شرکت Orbital Assembly در منظومه شمسی ساخته می شود. اقامت رویایی در این هتل امکان شرکت در کنسرت ها، سرو غذاهای مناسب برای توریست های فضایی و از همه مهم تر امکان پیاده‌روی در فضا را برای مسافرینش فراهم می آورد. البته که چنین اقامت رویایی هزینه ۵ میلیون دلاری نیز در بر خواهد داشت. این مجموعه منظره ای بی نظیر از کره زمین را برای مسافرین خود به نمایش در می آورد و این گردشگران فضایی می توانند برای مدت اقامتشان کره زمین را نه از داخل که از بیرون تماشا کنند.

این مجموعه قرار است به شکل دایره‌ای با قطر ۲۱۲ متر ساخته شود. ساخت این هتل غول پیکر توسط ربات های نیمه خودران با کنترل از راه دور انجام می شود.

هتل فضایی - افتتاح اولین هتل فضایی تا سال 2026

هتل فضایی – افتتاح اولین هتل فضایی تا سال ۲۰۲۶

خدمات هتل فضایی

این هتل فضایی با نام ایستگاه فضایی وویجر (VSS) قابلیت پذیرایی از ۱۰۰ خدمه و ۳۰۰ بازدیدکننده را دارد. افراد می توانند با پرداخت هزینه اقامت که ۵ میلیون دلار است در این اقامتگاه فضایی سفری بی مانند و تکرار نشدنی را تجربه نمایند. بازدیدکنندگان می‌توانند توریست، تاجر، دانشمند یا فضانورد باشند. انرژی VSS توسط خورشید تامین شده و تجهیزات موردنیاز از زمین برای آن فرستاده می‌شود.

این اقامتگاه یک ایستگاه فضایی بین‌المللی نیست و تنها به عنوان یک مرکز تفریحی برای بازدیدکنندگان خود سرگرمی‌های متنوعی را ارائه می کند. اقامت لوکس چیزی است که این مجموعه به مهمانان خود عرضه می دارد.

مدیرعامل شرکت آمریکایی Orbital Assembly در رابطه با خدماتی که قرار است ارائه کنند می گوید: «شما در این هتل به غذاهای سرآشپزهای مطرح دسترسی خواهید داشت. زمانی که برای رفتن به یک مقصد حاضر به پرداخت ۵ میلیون دلار هزینه باشید، مسلما نمی‌خواهید همبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده بخورید. علاوه بر این، برای شما کنسرت خوانندگان مطرحی مانند استینگ را درنظر می‌گیریم که بخشی از یک پکیج سرگرمی محسوب می‌شود.»

هزینه ساخت

اولین گام برای احداث این مجموعه ساخت یک حلقه جاذبه ۴۰ متری در مدار است، تا عملکرد ابزارهای ساخت و ساز رباتیک نیمه خودران اثبات شود. هزینه ساخت این اقامتگاه ده ها میلیارد دلار برآورد شده است. البته که این هزینه به نسبت ساخت ایستگاه فضایی بین المللی هزینه کمتری است. هزینه ساخت ایستگاه فضایی بین المللی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار بوده و تنها می‌تواند میزبان ۷ نفر باشد. این نکته نیز قابل ذکر است که این هتل می تواند میلیاردها دلار در سال درآمدزایی داشته باشد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان