هجوم ملخ ها به تهران – شهرستان رباط کریم

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۷

هجوم ملخ ها به تهران

هجوم ملخ ها به تهران و شهرستان رباط کریم باعث نگرانی کشاورزان غله کار در این شهرستان شده است. مسولین می گویند این ملخ ها مشکلی را برای کشاورزان ایجاد نمی کند.

هجوم ملخ ها به تهران در مناطق شهرستان‌ رباط کریم از جمله ، پرند، اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) و زمین‌های کشاورزی و باغات مشاهده شده است. تعداد ملخ‌ها در برخی مناطق  به حدی است که در خیابان‌  و محله‌ ها نیز می‌توان تعداد زیادی از این ملخ ها  را مشاهده کرد. تعداد این حشرات در شهر پرند به حدی  زیاد بوده است  که کف خیابان‌ پر از این حشرات بوده و مردم شهر را با مشکل  زیادی مواجه کرده است.

ملخ‌ها آسیبی به زمین های کشاورزی نمی زنند

شهرستان رباط کریم بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

مسئول صنفی کشاورز های شهرستان رباط کریم در خصوص حجوم ملخ‌ها  گفت: برخی افراد و کشاورزان از حضور ملخ در شهرستان خبر داده‌اند که این موضوع از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و تعداد آن‌ها قابل توجه بوده است.

رضا افشار بیان کرد: برای از بین بردن این حشرات که به عنوان آفت شناخته می شوند و مقابله با تخم‌گذاری آنها برای سال آینده در چندین مرحله اقدام به سمپاشی کرده ایم تا بتوانیم با آ‌‌ن‌ها مقابله  موثر کنیم.

دبیر و مسئول صنف کشاورزان رباط‌کریم افزود: ملخ‌هایی که در شهرهای رباط‌کریم، پرند و به‌ویژه اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) وجود دارند مهاجر نیستند و تا به الان  خسارتی به محصولات کشاورزی شهرستان وارد نکرده‌اند.

او ادامه داد: این نوع ملخ‌ها به دنبال افزایش بارندگی و سبز بودن مراتع، از گل و گیاه تغذیه می‌کنند و به‌هیچ‌وجه به مزارع کشاورزان آسیبی وارد نخواهند کرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان