راهبرد دولت بریتانیا – سیاست مصونیت جمعی برای مقابله با کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۶

راهبرد دولت بریتانیا به جای قرنطینه

راهبرد دولت بریتانیا برای مقابله با کرونا  سیاست مصونیت جمعی بوده که این دولت در پیش گرفته است. دولت بریتانیا به جای قرنطینه و تعطیلی کار و تجارت مردم،‌ به توصیه کارشناسان،‌ سیاست «مصونیت جمعی» را درپیش گرفته است. کارشناسان بهداشت و درمان که به دولت مشورت می‌دهند، می‌گویند با بستن درها نمی‌توان کرونا ویروس را مهار کرد، بلکه باید در جامعه مصونیت  بوجود آورد. ‌‌

اولویت های  مصونیت جمعی

مصونیت جمعی، به این معنا است که اگر تعداد زیادی از افراد جامعه به واسطه واکسینه شدن یا گذراندن دوره بیماری،‌ در برابر آن مصونیت پیدا کنند،‌ جلوی گسترش بیماری گرفته می‌شود و حتی کسانی هم که واکسینه نشده یا بیماری را نگذارنده‌اند ‌ دیگر مبتلا نخواهند شد.

راهبرد دولت بریتانیا برای مقابله با کرونا

حامیان مضونیت جمعی معتقدند ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم کشور به ویروس کرونا آلوده خواهند شد و به این ترتیب،‌ اکثریت جامعه در مقابل این بیماری مصونیت پیدا می‌کنند و ویروس خود به خود از بین خواهد رفت.در مصونیت جمعی،‌ اولویت با  افراد سن‌بالا  است و کسانی که به دلیل بیماری‌های دیگر،‌ مقاومت بدن‌شان پایین آمده،‌ با ماندن در خانه،‌ از ویروس درامان بمانند.

افراد قوی‌تر و جوان‌تر اگر مبتلا شدند،‌ حتی به پزشک و بیمارستان هم مراجعه نمی‌کنند، تا اولاً نظام درمانی کشور بتواند بر کمک به افراد آسیب‎پذیرتر تمرکز کند، و  اینکه پرسنل درمانی از ویروس در امان بمانند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

مبتلایان به ویروس با ماندن در خانه و مراقبت از خود،‌ دوره بیماری را پشت سر می‌گذارند و می‌کوشند ویروس را به دیگران منتقل نکنند.با توجه به اینکه فعلاً‌ نه واکسن کرونا ساخته شده و نه دارویی برای آن وجود دارد،‌ از دید کارشناسان هیچ چاره‌ای نیست جز اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم جامعه‌ به ویروس مبتلا شوند و در نهایت، مصونیت پیدا کنند.‌

اگر همه چیز به خوبی و طبق برنامه پیش برود،‌ ۷۰ درصد مردم جامعه به ویروس مبتلا می‌شوند و پس از خوب شدن، در برابر ویروس،‌ مقاوم و ناگیرا می‌شوند،‌ و ۳۰ درصد دیگر، که افراد سن بالا و دارای بیماری‌های دیگر هستند،‌ از این مصونیت جمعی نفع می‎برند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان