شاخص بورس – هشدار به سرمایه گذاران تازه وارد در بازار بورس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳

 استقبال مردم از بازار بورس و روند معاملات

بازار بورس اخیراً روزهای طلایی خود را پشت سر می گذارد و رشد قابل توجه شاخص بورس مسبب ورود بسیاری از افراد حتی  ابدون آگاهی از بورس با سرمایه اندک به این بازار شده است. رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا جهت جلوگیری از تهدیدات و آسیب های اقتصادی به عموم هموطنان که به سرمایه گذاری در بورس روی آورده اند، هشدار داد: «با آموزش و تخصص کافی در این راه قدم برداشته و با شناخت ناکافی به جای سودآوری، اصل سرمایه خود را از دست ندهند». در برخی از سهم‌ها، قیمت‌ها غیرمنطقی و به صورت حبابی رشد کرده‌اند اما جریان کلی معاملات و شاخص بورس حباب ندارد.

هشدار به سرمایه گذاران تازه وارد

هشدار به سرمایه گذاران تازه وارد در بازار بورس

سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا به سرمایه گذاران تازه وارد در بازار بورس توصیه کرد: «تا حد امکان از سرمایه گذاری با سرمایه مالی زندگی خودداری کرده و به شایعات، تبلیغات و هیاهوی فضای مجازی توجه نکنند و به کارشناسان و نهادهای تخصصی مراجعه کنند».

وی ضمن هشدار جهت رعایت احتیاط افزود: «باید در نظر داشت بی اطلاعی تازه واردان از نحوه خرید و فروش سهام در بورس می تواند چالش برانگیز باشد و در صورت عدم توجه به خیلی از موارد افراد را با تهدیداتی مواجه کند».

تبلیغات و هیاهوی فضای مجازی

مقیمی برای صیانت از بروز معضلات اقتصادی و آسیب های مربوطه به افراد تازه وارد سرمایه گذار  توصیه کرد: «بازار سرمایه نیاز به صبر دارد و هموطنانی که سرمایه گذاری می کنند باید در نظر داشته باشند که این نوع از بازار بلند مدت بوده و نباید هیجانی عمل کنند و با سرمایه های غیرلازم خود وارد بورس شوند؛ تا حد امکان از سرمایه گذاری با سرمایه مالی زندگی خودداری کرده و به شایعات، تبلیغات و هیاهوی فضای مجازی توجه نکنند و به کارشناسان و نهادهای تخصصی مراجعه کنند.»

ترکان،  مشاور سابق رییس نیز در این خصوص اعلام کرد: «در بازار شاهد تعدادی از سهام هستیم که قیمت آن‌ها از طریق بازارسازی افزایش پیدا کرده‌اند؛ مسوولان بورس باید از طریق نظارت‌هایی که انجام می‌دهند اینگونه سهم‌ها را تحت کنترل قرار دهند»وی ضمن اشاره به روند معاملات این روز‌های بازار سهام گفت: اکنون بازار طلا، ارز و مسکن در وضعیتی نیستند که بتوانند نقدینگی‌های سرگردان در کشور را به سمت خود جلب کنند. رونق بازار بورس، جذب سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و ورود گسترده نقدینگی به این بازار به نفع کشور خواهد بود و از این طریق شاهد اتفاقات خوبی در کشور و اقتصاد کشور خواهیم بود»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان