هشدار – هشدار وزارت ارتباطات در رابطه با شیوه جدید کلاهبرداری با نام وزیر

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
هشدار - هشدار وزارت ارتباطات در رابطه با شیوه جدید کلاهبرداری با نام وزیر

شیوه جدید کلاهبرداری با استفاده از نام وزیر

اخیرا با طرح چندین مورد شکایت از طرف مشترکین تلفن همراه در کشور، مشخص شد نوع جدیدی از کلاهبرداری در حال انجام است. وزارت ارتباطات در اینباره هشدار صادر کرده است. در این روش با مشترکین از طریق یکی از شبکه های اجتماعی تماس برقرار می شود. به آنها گفته می شود در یک مسابقه رادیویی که وزیر ارتباطات هم در آن حضور داشته است، برنده شده اند. با این روش مبالغی از حساب کاربران کسر می شده است.

هشدار - هشدار وزارت ارتباطات در رابطه با شیوه جدید کلاهبرداری با نام وزیر

هشدار – هشدار وزارت ارتباطات در رابطه با شیوه جدید کلاهبرداری با نام وزیر

هشدار روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

برقراری هر گونه تماس با مشترکین با هدف برنده شدن در یک مسابقه با حضور شخص وزیر، کذب محض است. این تماس فقط به دلیل کلاهبرداری از شما و توسط افراد سودجو برقرار می شود. تا کنون هیچ مسابقه ای با این شرایط برای مشترکین تلفن های ثابت و همراه برگزار نشده است. همچنین وزیر ارتباطات هم در هیچ یک از برنامه های صدا و سیما که در آنها مسابقه ای برگزار شود یا جایزه ای اهدا شود حضور نداشته است. طبق این اطلاعیه، وزیر در آینده نیز در چنین برنامه هایی شرکت نخواهد کرد.

به ۱۹۵ گزارش دهید

در صورتی که تماسی با مشترکین تلفن ثابت و یا همراه گرفته شود و به شما خبر برنده شدن در مسابقات رادیویی و یا تلویزیونی با حضور وزیر ارتباطات داده شود، باید توجه داشته باشید که به این تماس ها اهمیتی ندهید. البته شماره تماس این کلاهبرداران را به سامانه ۱۹۵ گزارش کنید تا مورد پیگرد قرار بگیرند. همچنین ارائه اطلاعات بانکی شامل رمز کارت بانکی و یا رمز پویا و غیره را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید. حتی اگر به شما نوید برنده شدن جوایز نویس داده شود.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است: این خبر را منتشر کردیم که مشترکین در پاسخ دادن به تلفن های غریبه و ناشناس دقت داشته باشند. همچنین وزارت ارتباطات خود را موظف می داند تا این موضوع را پیگیری کند و کلاهبرداران را شناسایی و تحویل مراجع محترم قضایی کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان