هفت خوراکی که شما را عصبی می کند – خبر برای افراد پرخاشگر

  • توسط حسینی رضایی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۱۳

این هفت خوراکی شما را عصبی می کند

هفت خوراکی: اگر شما فردی عصبی و پرخاشگر هستید و این رفتار زود به زود به سراغ شما می آید، بنابراین بهتر است مواد غذایی که شامل بروز این رفتارها در شما می گردد را بشناسید. تغذیه اصولا اثرات متفاوت و چندگانه ای را برروی افراد می گذارد. به عقیده کارشناسان طب شرقی مصرف یک سری از مواد غذایی سبب تشدید اضطراب و عصبانیت می شوند که در اینجا به برخی از این مواد غذایی اشاره خواهیم کرد:

 

بادمجان

مصرف زیاد بادمجان به عنوان غذایی که گرما و اسیدیته آن زیاد است ممکن است منجر به احساس یاس و ناامیدی و خشم و عصبانیت شود. استفاده از این ماده غذایی همراه با مواد غذایی که ماهیت خنک کننده دارند ( مانند نارگیل یا آلوئه ورا ) می تواند اثر این مواد را تعدیل کند.

غذاهای چرب

خوردن غذاهای چرب و گوشت به دلیل تاثیری که روی کبد شما می گذارد می تواند سبب بروز عصبانیت در شما گردد.

گل کلم و کلم بروکلی

این دو ماده غذایی بعلت ایجاد گاز و نفخ می‌تواند به اضطراب منجر شود. این بدان معنی نیست که شما نمی‌توانید یا نباید این دو را مصرف کنید. بلکه بر طبق طب شرقی می‌توانید با مصرف موادی مانند آووکادو و روغن زیتون اثر آن‌ها را متعادل کنید.

میوه‌ ها و سالادهای سرد

درجه حرارت مواد غذایی در طب شرقی بسیار مهم است. غذاهای سرد و مرطوب مانند خیار، هندوانه و سالاد می‌توانند باعث عدم تعادل و تنبلی مغز شوند؛ بنابراین اگر کمی احساس خستگی کردید، از غذاهای سرد خودداری کنید. زیرا این مواد می‌توانند انرژی فرد بدن را کاهش دهند، به هماهنگی دستگاه گوارش آسیب وارد کنند و منجر به تنبلی مغز و اضطراب شوند.

 

محصولات لبنی

محصولات لبنی می‌تواند منجر به کاهش هوشیاری مغزی شود و این تأثیرات می‌توانند با غذاهای تندتر مانند زنجبیل، فلفل سیاه و پوست پرتقال که احساس هوشیاری بیشتری به فرد می‌دهند، متعادل شوند.

 

گوجه فرنگی

اگر این اواخر احساس عصبانیت یا ناامیدی کرده اید، حذف موادغذایی مانند گوجه فرنگی از رژیم غذایی که باعث گرما می‌شوند، می‌تواند به رفع این حالت کمک کند. اما این بدان معنا نیست که دیگر نمی‌توانید از این ماده غذایی استفاده کنید، بلکه با افزودن موادغذایی خنک کننده به رژیم غذایی، می‌تواند به مقابله با تأثیرات آن بپردازید.

 

چیپس‌ های میوه و چیپس سیب زمینی

این مواد از جمله مواد غذایی دیگری هستند که می‌توانند باعث عدم تعادل و احتمالاً منجر به احساس اضطراب می‌شوند. بعلاوه غذاها و نوشیدنی‌هایی که سرد هستند هم ممکن است باعث عدم تعادل شوند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان