هواوی سرچ – ابتکار جدید هواوی در مقابل تحریم ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۲
هواوی سرچ – ابتکار جدید هواوی در مقابل تحریم ها

راه مقابله با تحریم

هوای سرچ.شرکت گوگل از دولت آمریکا درخواست صدور اجازه ای برای از سرگیری همکاری با شرکت چینی هواوی داشته است.اما هنوز این اجازه از سمت دولت ایالات متحده صادر نشده است.بنابراین گوشی های هواوی و آنر همچنان در تحریم هستند و به سیستم یکپارچه گوگل دسترسی ندارند.اما چینی ها برای مقابله با این تحریم،راه خود را در پیش گرفته و هر بار اپلیکیشن ها جدیدی را عرضه می کنند.

هواوی سرچ – ابتکار جدید هواوی در مقابل تحریم ها

هواوی سرچ – ابتکار جدید هواوی در مقابل تحریم ها

جایگزین های هواوی

به نظر می رسد شرکت چینی در تلاش است تا تمامی سرویس‌های گوگل را برای کاربرانش جایگزین کند.در همین راستا هر روز اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های بیشتری به گوشی ‌های تولیدی این شرکت اضافه می‌شود. برنامه هایی مثل Huawei Assistant به جای Google Assistant ، AppGallery به جای play store وسرویس Squid به جای گوگل نیوزجایگزین شده اند.حالا خبر رسیده جست وجوگر هواوی (Huawei Search ) به جای اپلیکیشن اختصاصی گوگل به زودی معرفی خواهد شد.

ویژگی های هواوی سرچ

با استفاده از این اپلیکیشن جدید کاربران گوشی های هواوی و آنر می توانند با سرعت در اینترنت جست و جو کنند.این نرم افزار میانبرهایی هم برای تبدیل واحدها،ماشین حساب،آب و هوا و نتایج ورزشی دارد.همچنین میتوان مانند اپلیکیشن گوگل نتایج را بر اساس ویدیوها،عکس ها و … دسته بندی کرد.این نرم افزار به زودی روی گوشی های جدید هواوی و آنر به صورت پیش فرض قرار خواهد گرفت.برای محصولات قدیمی تر هم برنامه جدید روی اپ گالری ارائه خواهد شد.

به نظر می رسد اگر گوگل و سایر شرکت های آمریکایی برای دریافت لیسانس همکاری با هواوی عجله نکنند،بخش بسیار بزرگی از بازار خود را از دست خواهند داد.چرا که شرکت چینی هواوی ثابت کرده است،برنامه هایی جایگزین و بسیار کارآمد را که اغلب هم با استقبال کاربران مواجه می شوند ارائه می کند.بنابراین نیاز بازار به برنامه های گوگل در حال مرتفع شدن و بازار بزرگی در حال از میان رفتن است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان