والیبال ایران قهرمان آسیا شد

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

والیبال ایران قهرمان آسیا شد.

والیبال ایران پس از ۵ سال قهرمان آسیا شد. والیبال ایران در این دوره از رقابت ها که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شد توانست با اقتدار و با نتیجه ۳ بر صفر تیم ملی استرالیا را شکست دهد.

در بیستمین دوره این رقابت ها تیم ملی والیبال ایران که پیش از این در این دوره از رقابت ها، در مرحله گروهی با نتیجه سه بر صفر به استرالیا باخته بود توانست در فینال با همین نتیجه این تیم را شکست داده و قهرمان رقابت های سال ۲۰۱۹ شود.

در فینال این رقابت ها تیم ملی ایران در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵-۱۴، ۲۵-۱۷ و ۲۵-۲۱ توانست پیروز شود. ترکیب ایران در این رقابت دین صورت بود: معروف، عبادی پور، موسوی، غفور، مجرد و حضرت پور.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این توانسته بود دوبار له این عنوان دست یابد که اخرین آن به سال ۲۰۱۳ باز می گردد. در سال ۲۰۱۱ نیز ایران توانسته بود قهرمان آسیا شود.

والیبال قهرمانی آسیا۲۰۱۹

در این دوره از رقابت ها تیم های ایران، اندونزی، ژاپن، قزاقستان، کره جنوبی، اندونزی، چین، چین تایپه، استرالیا، قطر، تایلند، پاکستان، تایلند، بانکوک، هنگ کنگ، هند، سری‌لانکا، عمان و کویت حضور داشتند.

تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی با تیم های استرالیا، قطر و سریلانکا در مرحله گروهی رقابت ها مسابقه داد و با سعود به مراحل بعد و از پیش رو برداشتن تیم های چین تایپه و کره جنوبی در فینال استرالیا را مقتدرانه برد تا پرچم ملی کشورمان در ورزشگاه آزادی به اهتزاز دراید.

در این رقابت ها تیم های ژاپن و کره جنوبی به ترتیب سوم و چهارم شدند. همچنین سعید معروف به عنوان بهترین پاسور، موسوی به عنوان بهترین دفاع و امیر غفور به عنوان بهترین پشت خط زن این دوره از رقابت های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ انتخاب شدند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان