وام یک میلیونی – نکاتی مهم درباره دریافت بسته حمایتی دولت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۳۱

بسته حمایتی دولت

به دلیل شیوع ویروس کرونا، دولت برای حمایت از خانواده ها تصمیم گرفته است وام یک میلیونی به ۲۳ میلیون خانواده دریافت کننده یارانه پرداخت کند. این وام به صورت قرض الحسنه با بازپرداخت ۳۰ ماهه خواهد بود. مشمولان دریافت، باید برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

وام یک میلیونی - نکاتی مهم درباره دریافت بسته حمایتی دولت

وام یک میلیونی – نکاتی مهم درباره دریافت بسته حمایتی دولت

دریافت وام یک میلیونی

در قدم اول سرپرستان خانوار باید منتظر دریافت پیامک با سرشماره v.refah باشند. ارسال این پیامک ها از ساعت ۲۲ تاریخ ۲۷ فروردین ماه شروع شده است. در قدم دوم سرپرست خانوار باید از خط تلفن همراهی که به نام خود اوست کد ملی خود را به سامانه ۶۳۶۹ ارسال کند. برای ارسال کد ملی تا پایان یکشنبه ۷ اردیبهشت مهلت باقیست. در نهایت متقاضیان باید منتظر دریافت پیامک پاسخ باشند.

چند نکته مهم

اگر سرپرست خانوار هیچ سیم کارتی به نام خود ندارد، باید حتما سیم کارتی با نام خود تهیه کند. (شرکت های همراه اول، رایتل و ایرانسل اعلام کرده اند به صورت رایگان سیم کارت هایی به این افراد اهدا می کنند.) افرادی که به تازگی برای تفکیک یارانه نقدی خود اقدام کرده اند، حتی اگر تاکنون یارانه دریافت نکرده باشند هم مشمول دریافت این تسهیلات میگردند. افرادی که پیامک های تبلیغاتی خود را بسته اند هم پیامک ثبت درخواست را دریافت خواهند کرد.

توجه به این نکته هم بسیار ضروری است که تنها به پیامک ارسالی وزارت ارتباطات با سرشماره v.refah توجه کنید. متاسفانه مشاهده شده کلاهبرداران با ارسال پیامک هایی در شبکه های اجتماعی قصد کلاهبرداری و دریافت اطلاعات بانکی شهروندان را دارند.

سرهنگ سلیمانی در این رابطه گفت: ثبت درخواست دریافت وام و یا اطلاع رسانی در این رابطه تنها از این سرشماره صورت می گیرد. هر شماره ای غیر از این از سوی کلاهبرداران است که سعی بر اغفال شهروندان دارند. همچنین دقت کنید که ثبت نام برای وام یک میلیونی نیاز به هیچگونه پرداختی ندارد. هرگونه تقاضای پرداخت برای دریافت وام، کلاهبرداری است. در صورتی که چنین تماس های مشکوکی با شما گرفته شد به آدرس www.Cyberpolice.ir و بخش مرکز فوریت های سایبری و بخش ثبت گزارش های مردمی مراجعه کنید. تا با کلاهبردان برخورد قانونی شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان