واکسن آسترازنکا – تعلیق تزریق واکسن کرونای آسترازنکا در اروپا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۶
تعلیق تزریق در اروپا

ممنوعیت تزریق در آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا

واکسن آسترازنکا هر روز توسط کشورهای بیشتری ترد می شود. روز دوشنبه برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا استفاده از واکسن کرونا ویروس آسترازنکا را به حالت تعلیق در آوردند. این تعلیق به علت گزارش بروز لختگی خون خطرناک در برخی از دریافت کنندگان انجام گرفته است. شرکت داروسازی آسترازنکا و تنظیم کنندگان دارویی بین المللی همچنان مدعی هستند که تزریق این دارو عامل خطرسازی نیست و کاملا ایمن است.

تعلیق تزریق در اروپا

تعلیق تزریق در اروپا

نگرانی درباره واکسن آسترازنکا

آسترازنکا یکی از یکی از سه واکسن کرونایی است که در قاره اروپا مورد استفاده قرار گرفت. حالا با ایجاد نگرانی درباره ایمنی آن، باز هم اتحادیه اروپا در زمینه واکسیناسیون همگانی علیه کووید ۱۹ یک گام به عقب برداشت. قرار است روز پنجشنبه جلسه ای برای بررسی نظرات و یافته های کارشناسان در مورد واکسن کرونا ویروس برگزار شود. وزیر بهداشت کشور آلمان نیز اعلام کرد که تصمیم برای تعلیق تزریق واکسن آسترازنکا به توصیه تنظیم کننده واکسن این کشور گرفته شده است. آلمان خواستار تحقیقات بیشتر در مورد گزارش هفت مورد لختگی خون در دریافت کنندگان شده است.

رئیس جمهور فرانسه هم در این مورد گفته: حداقل تا عصر روز سه شنبه تزریق واکسن کرونای آسترازنکا متوقف خواهد شد. کشورهای ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و اسلوونی نیز تزریق آن را به حالت تعلیق درآورده اند. پیش از این نیز برخی از کشورها نظیر دانمارک، ایرلند، تایلند، هلند، نروژ، ایسلند، کنگو و بلغارستان هم تزریق را متوقف کرده بودند. این در حالی است که کانادا و انگلستان از آن حمایت کرده اند.

شرکت داروسازی آسترازنکا نیز مدعی شده که ۳۷ مورد گزارش لختگی خون در بیش از ۱۷ میلیون تزریق کننده در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و انگلیس ثبت شده است. همچنین طبق ادعای این شرکت دلیل و مدرکی مبنی بر افزایش خطر لختگی خون وجود ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان