واکسن فایزر – بروز حساسیت شدید به واکسن فایزر در بریتانیا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۹

بروز حساسیت شدید به واکسن کرونا

از روز گذشته تزریق واکسن فایزر در بریتانیا به صورت گسترده شروع شده است. اما امروز گزارش شده دو نفر از دریافت کنندگان واکسن کرونای تولید شده در شرکت فایزر، در بریتانیا پس از تزریق دچار حساسیت شدید شده اند. حالا سرویس سلامت همگانی انگلستان هشدار داده که این واکسن برای افراد با سابقه حساسیت شدید به غذا، دارو یا واکسن این واکسن را تزریق نکنند. همچنین این واکسن قرار است تنها در مراکز درمانی با تجهیزات احیا تزریق گردد.

بروز حساسیت شدید به واکسن فایزر در بریتانیا

بروز حساسیت شدید به واکسن فایزر در بریتانیا

تزریق برای افراد دارای حساسیت ممنوع

واکسن تولیدی این شرکت پس از عبور از تمامی مراحل آزمایشگاهی و کسب تمام مجوزهای لازم از روز گذشته در بریتانیا برای سالمندان و گروه‌های حساس در دو نوبت تزریق می شود. دو نفری که روز گذشته واکسن فایزر را دریافت کرده و دچار حساسیت شده اند، از کارمندان سرویس سلامت همگانی انگلستان بوده اند. اینطور که گزارش شده، اندکی پس از تزریق واکسن، علایم آنافیلاکسی ( نوعی واکنش آلرژیک جدی که معمولا به صورت ناگهانی بروز می‌کند و حتی می‌تواند به مرگ فرد نیز منجر شود) در این افراد بروز کرده است. لازم به ذکر است که هر دو نفر سابقه حساسیت شدید داشته اند.

سازمان دارو و محصولات بهداشتی بریتانیا در پی این حادثه اعلام کرد که طبق روال معمول برای واکسن‌های جدید، افراد با سابقه حساسیت شدید نسبت به غذا و دارو از دریافت واکسن کرونای فایزر خودداری نمایند.

واکسن فایزر ایمن است

هنوز گزارشی از اینکه کدام عنصر واکسن باعث بروز حساسیت شده توسط پزشکان ارائه نشده است. با توجه به بروز حساسیت در این دو نفر، علاوه بر هشدار جدی در مورد عدم دریافت واکسن توسط افراد با حساسیت شدید، قرار است واکسیناسیون فقط در مراکزی که مجهز به تجهیزات احیا هستند، تزریق شود. همچنین شرکت فایزر در واکنش به این مسئله در بیانیه ای اعلام کرده: این واکسن تاکنون بر روی بیش از ۴۴ هزار نفر داوطلب مورد آزمایش بالینی قرار گرفته است. هیچ جایی برای نگرانی در مورد ایمنی واکسن تولیدی ما وجود ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان