واکسیناسیون گسترده در اسرائیل – ۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال واکسینه شدند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۵

پیامد واکسیناسیون عمومی در اسرائیل

با آغاز واکسیناسیون گسترده در اسرائیل از ماه گذاشته، ۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در این کشور واکسینه شدند. واکسیناسیون عمومی در این کشور کاهش رشد ویروس کرونا را نشان می‌دهد و انتقال این ویروس را دشوارتر کرده است. یک سوم از جمعیت اسرائیل تا کنون واکسینه شدند.
شرکت بیمه “مکابی” گفته است ۲۴۶ هزار نفر اخیرا آزمایش کرونا داده‌اند و از میان آنها فقط ۶۶ نفر ویروس کرونا داشته‌اند.

واکسیناسیون گسترده در اسرائیل -  ۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در اسرائیل واکسینه شدند

واکسیناسیون گسترده در اسرائیل –  ۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در اسرائیل واکسینه شدند

آنات اکار-زوهار علت پائین بودن سطح آلودگی کرونا را با واکسینه شدن اهالی در ارتباط می‌داند و می‌گوید خطر ابتلا به کرونا بدون واکسیناسیون ۱۱ برابر بیشتر است و ضریب اثربخشی واکسن ۹۲ درصد تخمین زده می‌شود.
مدیران شرکت داروسازی بیون‌تک-فایزر قبلا از ضریب اثربخشی ۹۵ درصدی واکسن کرونا خبر ‌داده بودند در حالیکه این ضریب اکنون در اسرائیل حدود ۹۲ درصد اعلام شده است.

اسرائیل، کشور پیشرو در واکسیناسیون کرونا در جهان اعلام کرده بود که تا پایان ماه مارس دوز اول این واکسن را به تمام شهروندان بزرگسال (بالای ۱۶ سال) تزریق می‌کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل  با اعلام توافق جدید با شرکت آمریکایی فایزر همزمان از تعطیلی عمومی اسرائیل برای سومین مرتبه از زمان شیوع ویروس کرونا خبر داد.با توجه به این که در آن زمان شمار مبتلایان به ویروس کرونا به شدت افزایش یافته بود.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان