واکنش ایلان ماسک – واکنش تند ایلان ماسک نسبت به بیل گیتس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۴
واکنش ایلان ماسک - واکنش تند ایلان ماسک نسبت به بیل گیتس

اختلاف نظرهای دنباله دار

نظرات بیل گیتس درباره خودروهای الکتریکی واکنش ایلان ماسک مدیر عامل تسلا را به دنبال داشته است. بیل گیتس مدعی شده بود خودروهای سنگین الکتریکی کارایی نخواهند داشت. ماسک هم در جوابی تند گفته است بیل گیتس از این موضوع سر درنمی آورد. البته این اولین بار نیست که این دو نفر دچار اختلاف نظر و درگیری های لفظی می شوند. سال گذشته که بیل گیتس به عنوان اولین خودروی الکترونیکیش یک پورشه تایکان خرید؛ ماسک در سخنانی غیر مستقیم اشاره کرد گیتس برخلاف تصور همگان چندان هم باهوش نیست.

واکنش ایلان ماسک - واکنش تند ایلان ماسک نسبت به بیل گیتس

واکنش ایلان ماسک – واکنش تند ایلان ماسک نسبت به بیل گیتس

گیتس: خودروهای الکتریکی سنگین کارآمد نیستند

مدتی قبل بود که مدیرعامل سابق مایکروسافت در صفحه شخصیش در مورد خودروهای الکترونیکی و فناوری آنها صحبت کرد. او معتقد است توسعه باتری ها این نوع خودروها را برای استفاده همه مردم مناسب خواهد کرد. اما حتی با پیشرفت در تولید باتری ها، خودروهای سنگین الکترونیکی کارآمد نحواهند بود. او در ادامه اضافه کرده بود: الکتریسیته برای طی مسافت های کوتاه پاسخگو است اما برای مسافت های طولانی و یا خودروهای سنگین ( در ابعاد تریلر ۱۸ چرخ، جت‌های مسافربری و کشتی باری) کار نخواهد کرد. برای این موضوع باید راه دیگری پیدا کرد. او استفاده از سوخت‌های جایگزینی مثل سوخت‌های زیستی و الکتروفیول‌ها (هیدروژن، متان، آمونیاک) را پیشنهاد کرده بود.

همچنین وی از خودروسازهایی مثل Rivian، جی‌ام و فورد برای تولید پیکاب‌های الکتریکی قدردانی نمود؛ اما هیچگونه اشاره ای به شرکت تسلا و وانت مشهور تولیدی این شرکت ننمود.

واکنش ایلان ماسک

به نظر می رسد سحنان گیتس ایلان ماسک را ناراحت کرده است. نادیده گرفته شدن وانت سایبرتراک و حتی کامیون تولیدی تسلا یعنی Semi او را بسیار دلخور کرده است. او در صفحه توییتر خود به سخنان بیل گیتش واکنش نشان داد و علاوه بر اشاره به رونمایی جدید و چشمگیری در رابطه با باتری ها، اضافه کرد: مدیر عامل سابق مایکروسافت چیزی در این زمینه نمی داند و سررشته ای در این امور ندارد! همچنین او معتقد است رونمایی از فناوری بی نظیر تولید کامیون برقی پاسخی عملی و کوبنده به گیتس خواهد بود.

شرکت تسلا در سال ۲۰۱۷ از کامیون برقی Semi رونمایی کرده بود و طبق اعلام ها این کامیون قرار است در سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان برسد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان