واکنش رضازاده ـ رکوردشکنی تالاخادزه

  • توسط مهسا کمیلی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۷

واکنش رضازاده ـ رکوردشکنی تالاخادزه

واکنش رضازاده ـ رکوردشکنی تالاخادزه

واکنش رضازاده ـ رکوردشکنی تالاخادزه

واکنش رضازاده ـ رکوردشکنی تالاخادزه قهرمان قدیمی وزنه‌ برداری ایران گفت: همچنین  علاقه داشتیم در قسمت فوق سنگین شخص ایرانی حرف اول را در جهان بزند. او گفت : ورزش رکوردی همین است، من در ۲۰۰۲ و مسابقات جهانی لهستان ۱۷ سال پیش ۲۶۳ زدم و بعد دو سال در المپیک آنتن ۲۶۳٫۵ زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه ای و ثبتی همین است که ورزشکاری که تلاش کند و تمرین عالی انجام بدهد، رکورد جهان را تغییر می دهد و مدال طلا می گیرد.

رضازاده که با برنامه «سلام صبح بخیر» صحبت می کرد، افزود: این وزنه بردار گرجی را هم من می شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که ۲۲۰ کیلو زد که سنگین و ارزشمند بود.

این قهرمان سابق کشور تاکید کرد: بهداد سلیمی ۲۰۱۴ در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.

او گفت : ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود وامیدواریم و دعا می کنیم که یک وزنه بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته بسیار سنگین، جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.

رضازاده یادآور شد

رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می کنند و ارزشمند است.  امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان المپیک را تغییر بدهد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان