هشدار جدی روحانی – پاسخ ایران به کارشکنی‌های آمریکا و اروپا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۶

واکنش مناسب ایران در صورت عدم لغو تحریم‌های تسلیحانی

هشدار جدی حسن روحانی اخیراً با نزدیک شدن به موعد لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در جلسه هیأت دولت اظهار شد. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز گذشته در جلسه هیئت دولت با اشاره به نزدیک شدن به موعد لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران، گفت: «مساله پایان تحریم تسلیحاتی در مهرماه امسال یکی از دستاورد‌های مهم برجام است و اگر آمریکایی‌ها بخواهند این دستاورد را زیر سوال قرار دهند کشور‌های بزرگ دیگر می‌دانند که عکس‌العمل ما چه خواهد بود»

روحانی هشدار جدی داد که در صورت عدم لغو تحریم‌های تسلیحانی ایران بخاطر کارشکنی‌های آمریکا، ایران واکنش مناسب را نشان خواهد داد.

درخواست وام ۵ میلیاردی ایران  از صندوق بین المللی

هشدار روحانی – پاسخ ایران به کارشکنی‌های آمریکا و اروپا

روحانی در جلسه اخیر هیئت دولت تصریح کرد: «امیدواریم همه کشور‌هایی که در شورای امنیت و در شورای حکام عضو هستند در زمینه این توطئه‌ها کاملا متوجه برنامه‌ریزی آمریکا باشند و ما هم در این زمینه موفق خواهیم بود و از این برنامه‌ریزی‌هایی که آمریکا برای ایران طراحی کرده، عبور می‌کنیم».

حسن روحانی گفت: «در زمینه صندوق بین المللی هم که درخواست وام ۵ میلیاردی کردیم که متاسفانه آمریکایی‌ها همچنان مشغول کارشکنی هستند. امیدواریم که این صندوق زیر بار فشار آمریکایی‌ها قرار نگیرد و به تعهدات خود نسبت به همه کشور‌ها عمل کند»

لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران

لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران طبق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ باید انجام شود. آمریکا مدتی است برای جلوگیری از لغو تحریم‌های نظامی ایران تلاش می‌ کند و در مقاطع گوناگون مخالفت شدید خود را در این زمینه اعلام کرده است.

مخالفت آمریکا دو وجه دارد؛ وجه نخست آن نگرانی از خرید تسلیحات از سوی ایران و وجه دوم آن صادرات تسلیحات تولید داخل به دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسو است.جمهوری اسلامی ایران حتی برای خرید تسلیحات دفاعی از دیگر کشورها با مانع روبرو بود.خرید موشک‌های اس ۳۰۰ از روسیه، یک روند طولانی را طی کرد و سرانجام به ایران رسید، در حالی که خرید تسلیحات دفاعی در تحریم‌ها وجود ندارد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان