توییت ظریف – تروئیکای اروپا در جایگاه موعظه ایران قرار ندارند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۳۱

واکنش وزیر امور خارجه به عملکرد تروئیکای اروپا

توییت ظریف با انتقاد از عملکرد تروئیکای اروپا منتشر گردید. متن پیام توئیتر ظریف در نقد عملکرد بریتانیا، آلمان و فرانسه، سه کشور عضو توافق هسته‌ای برجام  بدین شرح است: « تروئیکای اروپا در جایگاه موعظه ایران قرار ندارند. سه کشور اروپایی باید حفظ وجهه عمومی خود را متوقف کرده و باید شجاعت این را داشته باشند که آنچه را به صورت خصوصی پذیرفته‌اند به طور علنی بیان کنند: شکست آنها در انجام حتی وظایف خودشان بر اساس برجام به دلیل ناتوانی کامل در مقاومت در برابر قلدری آمریکا. تروئیکای اروپا پشت نقابی که به چهره زده‌اند،‌همدست ترامپ و نتانیاهو شده‌اند و در جایگاه موعظه ایران قرار ندارند.».در ادامه توییت ظریف همچنین آمده است: «تروئیکای اروپا پشت نقابی که به چهره زده‌اند،‌همدست ترامپ و نتانیاهو شده‌اند و در جایگاه موعظه ایران قرار ندارند.»

قطعنامه انتقادی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

قطعنامه انتقادی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین روز جمعه، ۳۰ خردادماه، قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تصویب کرد. این قطعنامه انتقادی  برای اولین بار توسط این نهاد بین‌المللی علیه ایران در طول هشت سال گذشته تصویب شده است.

پیش از این تروئیکای اروپایی با ارائه قطعنامه‌ای به شورای حکام، از ایران خواسته‌ بودند به جلوگیری از بازدید بازرسان آژانس از دو سایت هسته‌ای پایان داده و به طور کامل در این زمینه با آژانس همکاری کند.

نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه، ۲۹ خرداد، با انتشار بیانیه‌ای از پیش‌نویس قطعنامه سه کشور اروپایی که از ایران می‌خواهند به پرسش‌های آژانس پاسخ دهد اعلام حمایت کرده بود.روسیه و چین قبلا اعلام کرده بودند که مخالف صدور چنین قطعنامه‌ای هستند. اتحادیه اروپا که در ظاهر  به دنبال حفظ توافق هسته‌ای با ایران است در عمل  و از زمانی که آمریکا از برجام خارج شده گام عملی ملموسی برای عمل به تعهدات خود بر نداشته و تنها به صدور بیانیه اکتفا کرده است.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان