رحمانی فضلی – مشارکت ۴۲.۵۷ درصدی مردم در انتخابات مجلس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۴

اعلام رسمی رحمانی فضلی

رحمانی فضلی، وزیر کشور  میزان مشارکت مردمی در انتخابات مجلس یازدهم را رسماً اعلام کرد. وزیر کشور آمار مشارکت در انتخابات را ۴۲.۵۷ درصد اعلام کرد و این میزان را  برابر با ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر عنوان کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌وگو با خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور ضمن اشاره به برگزاری انتخابات گفت: «ما ۱۱۲۳ هیئت اجرایی تشکیل دادیم که کاری بسیار وقت‌گیر است و با توجه به روند انتخابات که معرفی و تایید این هیئت‌ها را می‌طلبید کار وقت‌گیری بود.  آموزش ۳ هزار نفر از دست‌اندرکاران امر انتخابات و ۴۵۹۶ هزار نفر از کسانی که در سایر امور فعال بودند انجام شد و از میان ۱۶ هزار نفری که ثبت‌نام کردند بین ۵۲۳۲ نفر در مجلس و ۲۵ نفر در خبرگان رقابت‌ها را شاهد باشیم».

مشارکت ۴۲.۵۷ درصدی مردم در انتخابات مجلس

رحمانی فضلی ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر را واجد شرایط رأی دانستند  و در ادامه  اظهار کردند: «۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رای اولی داشتیم که حضورشان در انتخابات بسیار خوب بوده است»

وی میزان مشارکت مردم در استان تهران را ۲ میلیون ۵۳۹ هزار و ۷۶۳ نفر اعلام کرد که مساوی با ۲۶/۲ درصد است.  در کل شهر تهران و شمیرانات نیز ۲۵/۴ درصد مشارکت برآورد شده است.

کمینه و بیشینه مشارکت مردمی در کل کشور

رحمانی فضلی یشترین درصد مشارکت مردمی در انتخابات یازدهم مجلس یازدهم رت  در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۱ درصد بود و کمترین مشارکت هم به استان تهران با ۲۶/۲ درصد اعلام کرد.وزیر کشور  میزان مشارکت مردمی در قم را ۴۳ درصد عنوان کرد و باتوجه به وضعیت این استان در مواجه باکرونا ویروس این میزان مشارکت را عالی دانست. وزیر کشور تامین امنیت در جریان انتخابات رو مورد تاکید قرار دادند و افزودند:«با توجه به برنامه‌ریزی‌های بسیاری که توسط بیگانگان و رسانه‌هایشان انجام شده بود، نیروهای نظامی ما اعم از سپاه و بسیج و ناجا امنیت را به طور کامل فراهم کردند و با مواردی که بود برخورد کردند و اجازه برهم خوردن امنیت انتخابات را ندادند»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان