وضعیت سفید – ۱۱۶ شهرستان در کشور وضعیت سفید کرونایی دارند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳

بررسی های جدید وزارت بهداشت

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد: بررسی های دو هفته اخیر نشان داده ۱۱۶ شهرستان در کشور دارای وضعیت سفید هستند. وی گفت: برای بازگشایی مراکز فرهنگی و ورزشی و مذهبی این شهرستان ها روز یکشنیه تصمیم گیری خواهد شد. وی در ادامه تاکید کرد تقسیم بندی شیوع کرونا در کشور استانی نیست بلکه شهرستانی است.

وضعیت سفید - 116 شهرستان در کشور وضعیت سفید کرونایی دارند

وضعیت سفید – ۱۱۶ شهرستان در کشور وضعیت سفید کرونایی دارند

وضعیت سفید شهرستان ها

طبق گفته آقای حریرچی جلسه روز یکشنبه ستاد مبارزه با کرونا درباره چگونگی بازگشایی مراکز مذهبی و … در شهرستان هایی که وضعیت سفید دارند راهکارها را بررسی خواهد کرد. البته که هر ۵ روز یکبار وضعیت شهرستان ها بررسی خواهد شد تا مشخص شود وضعیت آنها همچنان سفید است یا خیر.

معاون وزارت بهداشت سپس گفت: نه تنها در کشور ما که در هیچ کجای دنیا دارویی موثر در درمان کرونا ساخته نشده است. بنابراین همچنان بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس پیشگیری است. پیشگیری، شناسایی در مراحل اولیه، مراقبت عمومی، استراحت و درمان فرد مبتلا در حال حاضر بهترین ترتیب مبارزه با این بیماری است.

وی در ادامه اضافه کرد: حتی پلاسما درمانی در مرحله آزمایشی و تحقیقاتی است. البته که نتایج خوبی حاصل شده اما برای مصرف گسترده باید تحقیقات بیشتری انجام گیرد.

قزوین و البرز شرایط خوبی دارند

حریرچی که این مصاحبه را در استان قزوین انجام می داد در ادامه گفت: روز پنجشنبه از استان های البرز و قزوین بازدید صورت گرفته است. در جلسه ستاد کرونا هم وضعیت هر دو استان بررسی شد. هر دوی این استان ها کانون ابتلا بودند اما با وجود اقدامات مناسب در حال حاضر دارای روند نزولی هستند. وی در ادامه افزود: کمک به معیشت مردم باعث شد در حوزه کسب و کار رفع محدودیت صورت بگیرد. اما مهم ترین نکته اینجاست که باید رعایت بهداشت فردی در محیط خانه، کار و محل های رفت و آمد بیشتر شده و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم هم بیشتر رعایت شود. وی همچنین گفت: از مردم می خواهیم به افرادی که توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند اخطار و تذکر دهند و مراقب باشند تا شرایط از حالت عادی خارج نشود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان