وضعیت هوا – بررسی شرایط جوی در ایام ماه مبارک رمضان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۳

دمای هوا بیش از میانگین

طبق گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، وضعیت هوا در ایام ماه مبارک رمضان تغییر محسوسی به نسبت روزهای گذشته نخواهد داشت. صادق ضیاییان در مورد دمای هوای روزهای گذشته گفت: از ابتدای فروردین تاکنون میانگین دمای هوا در کشور حدود ۳ درجه سانتیگراد بیشتر از حد نرمال بوده است. طی هفته جاری و هفته آینده هم دمای هوا در کشور تغییر محسوسی نخواهد داشت.

وضعیت هوا - بررسی شرایط جوی در ایام ماه مبارک رمضان

وضعیت هوا – بررسی شرایط جوی در ایام ماه مبارک رمضان

وضعیت هوا در ماه رمضان

آقای ضیاییان در ادامه اضافه کرد: طی روزهای پایانی فروردین ماه دمای هوا در نوار شمالی و شمال غرب کشور در حد نرمال و در جنوب و جنوب شرق بین یک تا دو درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود.

پیش‌بینی می‌کنیم که دمای هوای کشور طی نیمه ابتدایی اردیبهشت ماه تعدیل و به شرایط نرمال نزدیک‌تر شود. از این‌رو انتظار می‌رود طی هفته اول اردیبهشت میانگین دمای هوا در برخی نقاط کشور ازجمله نوار شمالی حدود یک درجه کمتر از حد نرمال باشد. این شرایط در هفته دوم اردیبهشت ماه هم ادامه خواهد داشت. دمای هوا هم درمحدوده نرمال و در برخی نقاط از جمله شمال غرب حدود یک درجه کمتر از میانگین بلند مدت پیش‌بینی می‌شود. همچنین انتظار داریم در نیمه دوم اردیبهشت ماه دمای هوا در بیشتر نقاط کشور حدود یک درجه گرمتر از حد نرمال باشد.

البته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان سخنانش به این موضوع نیز اشاره کرد که کم بارشی ها در کشور جبران نخواهد شد، هرچند بارش‌ها در کشور به‌ویژه نوار شمالی طی اردیبهشت ماه در محدوده نرمال خواهد بود.

چندی پیش هم رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفته بود در بیشتر نقاط کشور خشکسالی شدیدی خواهیم داشت و آثار کم بارشی را روی سدها مشاهده خواهیم کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان