ویروس مرموز چینی – تدابیر بهداشتی مسافران چینی در هنگ‌کنگ، سنگاپور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۸

شیوع ویروس مرموز چینی

ویروس مرموز چینی که چند ما گذشته در چین دو نفر قربانی داشته است تاکنون مبتلایان به آن در سه کشور شناسایی شده‌اند. هنگ‌کنگ، سنگاپور و چند فردوگاه عمده در امریکا تدابیر بهداشتی و معاینه مسافران را آغاز کرده‌اند. از منظر دانشمندان شمار مبتلایان به این ویروس مرموز که در چین ظهور کرده بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است.

تاکنون ۴۱ مورد ابتلا به این ویروس جدید که در آزمایشگاه‌ها به تایید رسیده‌اند علنی شده است ولی از منظر کارشناسان بریتانیایی آمار واقعی احتمالا حدود ۱۷۰۰ نفر است. چند ماه گذشته دو نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در شهر وهان چین جان داده‌اند. تحقیق درباره خطرات شیوع این ویروس در مرکز ام‌آر‌سی از منابع اصلی مشاوردهنده به دولت بریتانیا و سازمان جهانی بهداشت انجام گرفت.

معاینه پزشکی مسافران چینی در هنگ‌کنگ و سنگاپور وآمریکا

هنگ‌کنگ و سنگاپور برای پیشگیری از شیوع این ویروس مسافران از شهر وهان چین به این کشورها را در فرودگاه‌ها مورد معاینه پزشکی قرار میدهند و آمریکا هم از روز گذشته ۱۷ ژانویه، شروع به معاینه مسافران در فرودگاه‌های سان فرانسیسکو، لس‌آنجلس و نیویورک کرده است. پرفسور فرگوسن گفته »هنوز خیلی زود است که هشدار عمومی صادر کرد» اما ما نسبت به هفته گذشته «بسیار نگران‌تر شده‌ایم.»

نحوه انتقال ویروس مرموز چینی

ویروس مرموز چینی

از دید مقامات چین مورد جدیدی که از انتقال این ویروس از یک نفر به کس دیگری حکایت داشته باشد مشاهده نکرده‌اند این در حالی است که  دانشمندان بریتانیایی می‌گویند نگرانی جدی در مورد انتقال انسان به انسان این ویروس وجود دارد.

ویروس در حقیقیت حیوانات مختلف انتقال یافته و در شهر وهان میان حیوانات غیراهلی و آبزیان سرایت کرده و احتمالا از بازار فروش ماهی و حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.

از دید دانشمندان چینی باید احتمال انتقال انسان به انسان این ویروس هم به طور جدی مورد توجه قرارداد از جایی که بعید است که این تعداد انسان همگی بر اثر مواجهه با حیوانات آلوده به این ویروس مبتلا شده باشند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان