جاناتان موک – ضرب و شتم دانشجوی ۲۳ ساله سنگاپوری در مرکز لندن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۴

جاناتان موک مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفت..

جاناتان موک، دانشجوی ۲۳ ساله اهل سنگاپور در لندن در خیابانی توسط گروهی مرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این افراد به هنگام مورد حمله قرار دادن  این جوان سنگاپوری، جمله «ویروس کرونا تو را در کشورمان نمی‌خواهیم» را بر زبان آورده‌اند.جاناتان موک در صفحه فیس بوک خود نوشت: «مردی که در کنارش سه یا چهار نفر بودند، مطلبی را در مورد ویروس کرونا گفت و سپس به صورت من مشتی زد.فرد دیگری از این گروه به من گفت که نمی خواهد ویروس کرونا از من در کشورش شیوع پیدا کند. سپس او نیز مرا مورد ضرب و شتم قرار داد.»

جاناتان موک – جوان ۲۳ ساله اهل سنگاپور در لندن

انتقادجاناتان موک از نژادپرستی در انگلیس

طبق اطهارات این شهروند سنگاپوری، وی  روز دوشنبه در خیابان آکسفورد لندن در حال راه رفتن بوده است که فریاد ویروس کرونا را شنید. وقتی او با چهار مرد رو‌به‌رو شد، این افراد، غافلگیرانه به او حمله کردند که باعث زخمی شدنش شد.

جاناتان ماک زخمی شده از حمله افراد، به بیمارستان انتقال یافت و احتمال می‌رود صورت وی نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

سخنگوی پلیس انگلیس در این خصوص اعلام کرد: «ما در حال تحقیقات درباره این حمله با اهداف نژادپرستانه هستیم. تاکنون فردی در این رابطه دستگیر نشده اما تلاش ها برای شناسایی عاملان مضروب کردن این سنگاپوری ادامه دارد»

این شهروند سنگاپوری بعد از این حادثه به شدت از نژادپرستی در انگلیس انتقاد کرد و اظهار کرد که نژادپرستان همواره به دنبال بهانه برای نفرت پراکنی شان هستند. اکنون ویروس کرونا را بهانه و دستاویز قرار داده‌اند.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در پیام توئیتری خواستار توقف اقدامات نژادپرستانه و تبعیض آمیز در ارتباط با کرونا در سراسر جهان همزمان با اینکه اکنون ابراز همبستگی و همدردی نیاز شهروندان جامعه جهانی است، شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان