کرونا در ایران – اولین ثبت نمونه مثبت ویروس کرونا در شهر قم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۳۰

 ویروس کرونا به ایران رسید!

ویروس کرونا، ویروس مرموز و کشنده چینی امروز در ایران رسماً اعلام شده و موارد ابتلا به آن در شهر قم به اثبات رسیده است.

در اوایل هفته جاری موارد مرموزی از به ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم رویت شد که به محض اطلاع، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر گردیدند و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی تهیه کردند.

در میان نمونه‌های ارسال شده، آزمایشگاه مرجع، در زمان کمی نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کرونا را مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. مراحل بعدی آزمایشات همچنان در در حال انجام است و نتیجه نهایی آزمایشات  این موارد، پس از مشخص شدن به طور علنی و رسمی اعلام خواهد شد. تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است.

اولین ثبت نمونه مثبت ویروس کرونا در شهر قم

رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت گفته است: «آزمایش اولیه بعمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.»

توصیه‌های بهداشتی

لازم است  همه مردم در سراسر این سرزمین به ویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی لازم را جهت حفظ سلامتی خود و پیشگیری از ابتلا به این بیماری تنفسی رعایت نمایند.

لازم است کلیه شهروندان  موارد اولیه و لازم را در نظر داشته یاشن و مواردی از قبیل رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن و مواردی از قبیل پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی  تنفس، شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را رعایت نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان