ویزیت بدون دفترچه – نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۳
نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

مراجعه به شعب و کارگزاری ها

مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی از ویزیت بدون دفترچه بیمه شدگان تأمین اجتماعی از ابتدای اسفند ماه امسال خبر داد. وی گفته است: حدود ۶۰ میلیون بار از مراجعات به شعب و کارگزاری ها برای امور مربوط به دفترچه بوده است. این رقم، وسعت مراجعات به واحدهای اجرایی این سازمان را نشان می‌دهد. شهرام غفاری گفت: با توجه به حجم بالای مراجعات، این سازمان تصمیم گرفت طرح نسخه الکترونیکی دفترچه ها را به اجرا درآورد. با اجرای این طرح ویزیت بیماران تنها با ارائه کد ملی فرد بیمه شده انجام می شود.

نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

غفاری اضافه کرد: از نسخ تولید شده در سازمان تأمین اجتماعی، ۹۸ درصد الکترونیکی است و توسط پزشکان طرف قرارداد نیز روزانه ۱۵۰ هزار نسخ الکترونیکی صادر می‌شود.

از ابتدای اسفند ماه امسال دفترچه درمانی تأمین اجتماعی در شعب و کارگزاری‌های این سازمان صادر نخواهدشد. در واقع از ابتدای اسفند بیمه شدگان با کد ملی احراز هویت می‌شوند و خدمات دریافت می‌کنند. بعد از این تاریخ، در صورتی که دفترچه بیمه شده دارای برگ‌های استفاده نشده بود پزشک از آنها برای ویزیت استفاده می‌کند و در صورتی که دفترچه فاقد برگه باشد، پزشک می‌تواند در سربرگ خود با قید کد ملی بیمه شده را پذیرش کند.

آقای غفاری همچنین گفت: فرآیند درمانی برای بیماران با حذف دفترچه هیچ تغییری نخواهد داشت. بنابراین بیمه شدگان نباید نگرانی در این رابطه داشته باشند. برای پزشکانی هم که از نسخه الکترونیک استفاده نمی‌کنند سربرگ آنها جایگزین دفترچه می‌شود. هرچند سازمان تأمین اجتماعی به تمامی پزشکان توصیه می‌کند به طرح نسخه الکترونیک پیوسته و موجب یکپارچگی سیستم شوند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان