پاتایا – شهری کوچک و ساحلی در تایلند

  • توسط حسینی رضایی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۷

پاتایا شهری جذاب در کشور تایلند

پاتایا یکی از شهرهای زیبا و توریستی واقع در کشور تایلند است که تا کنون در جذب توریست ها و مسافران و گردشگران بسیار موفق عمل نموده است. این شهر ساحلی کوچک به دلیل کاباره هایش و همچنین تفریحگاه های شبانه اش شهرت و محبوبیت دارد. به عنوان مثال خیابان «واکینگ استریت» نمونه ای از این تفریحگاه های شبانه در پاتایا محسوب می شود. این شهر حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. بهترین زمان برای سفر به این مکان دیدنی اوایل بهار است.

گردشگری

جاذبه های گردشگری

از جمله معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در این شهر می توان از این موارد نام برد: جزیره مرجان، آکواریوم  و دنیای زیر آب، کوه بودا، باغ وحش ببرها، باغ استوایی، موزه ی ریپلی، تور گیبون، شو الکازار، مینی سیام، معبد وات فراتای، موزه آنک کوسالا سالا، بازار شناور پاتایا، پارک سنگی استون پارک، مزرعه تمساح ها، موزه هنری بطری های شیشه ای، دهکده ماهیگیری و پیست اتومبیل رانی، دهکده فیل ها، باغ زیبای گرمسیری و.. همچنین چتر سواری روی آب های پاتایا یکی از تفریحات هیجان انگیز و جذاب برای گردشگران این شهر است.

غذاهای محلی پاتایا

سام تام یا سالاد پاپایا، تام یام گونگ یا سوپ معطر میگو، یام وون سن یا سالاد نودل شیشه ای، ریحان و گوشت خوک سرخ شده، پلا پائو یا ماهی کبابی با علف لیمو، کائو پاد گانگ یا برنج سرخ شده با میگو، برنج چسبناک انبه، نودل های سرخ شده تایلندی، و سوپ برنج از جمله غداهای رایج و محلی در شهر پاتایا هستند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان