جهانپور – انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت از مراسم تشییع حاج حسین اسداللهی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۵

انتقاد جهانپور از  برگزاری مراسم فرمانده سابق سپاه تهران

جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در توییت خود با انتشارتصاویری  از برگزاری ‌ مراسم تشییع حاج حسین اسداللهی در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا گلایه کرد.مراسم تشییع حاج حسین اسداللهی، فرمانده سابق سپاه تهران روز گذشته در وردآورد کرج برگزار شد.

جهانپور – سخنگوی وزارت بهداشت

مراسم تشییع پیکر سردار سپاه اسلام حاج حسین اسداللهی، فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۷ محمدرسول الله(ص) سپاه تهران، در حالی  با حضور جمعی برگزار شد که از مدت‌ها پیش در راستای مقابله با شیوع کرونا هشدارهایی درباره برگزاری تجمعاتی همچون مراسم تشییع داده می‌شد.

سخنگوی وزارت بهداشت  با انتشار عکسی از این مراسم، نسبت به برگزاری این مراسم در شرایط فعلی انتقاد کرد.

پاسخ فتاحی به انتقادها

کوروش فتاحی، رئیس روابط عمومی سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در واکنش به انتقادها از برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار شهید اسداللهی، اظهار کرد :«مراسم با حضور جمع قلیلی از همرزمان و دوستان ایشان برگزار شد هیچ فراخوانی اعلام نشده بود و این حضور کاملاً خودجوش بود».

کوروش فتاحی، در واکنش به انتقادها  در نشست خبرگفت: «با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید از مقابل مسجد جامع امام حسین(ع) وردآورد برگزار و پیکر مطهر وی در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد». وی در ادامه بیانات خویش افزود: «هیچ برنامه از پیش اعلام شده ای برای مراسم تشییع و حتی شب وداع با این شهید وجود نداشت و کسانی که در این مراسم حضور داشتند و تعداد زیادی نیز نبودند از دوستان، همرزمان و همکاران وی بودند که بر اساس میل شخصی حضور پیدا کردند»

وی افزود: « این شهید که بر اثر جراحت های مختلف ناشی از دوران دفاع مقدس به لقاالله پیوست شخصیت محبوبی داشته و با توجه به فعالیت های گسترده در دوران دفاع مقدس و پس از آن در ادوار مختلف از جمله معاونت بازرسی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران به عنوان آخرین مسئولیت ایشان، بسیاری از افراد از شهادت ایشان اندوهگین شده و در مراسم تشییع حضور یافتند».

فتاحی گفت: «به رغم وجود نداشتن هیچ برنامه سازمان یافته ای برای تشییع پیکر این شهید سعید ستاد بحران و سازمان بهداشت سپاه در محل تشییع حضور یافت و ضمن ضدعفونی کردن فضا و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی تلاش کرد تا حضور خودجوش امت حزب الله به بهترین شکل نظم یافته و تشییع و تدفین ایشان به پایان برسد»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان