پالایشگاه نفت خام – افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۵
پالایشگاه نفت خام قشم - افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم

فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم

فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با سرمایه گذاری ارزی ۱۶۴ میلیون دلار و ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه قیر در روز افتتاح شدشرکت پارس بهین پالایش نفت قشم به عنوان سرمایه گذار خصوصی این پروژه  باهدف ساخت پالایشگاه نفت خام سنگین در مساحتی به وسعت ۴۰ هکتار، قرار است در دو فاز؛ تولید قیر به عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک به عنوان محصول فرعی به خودکفایی اقتصادی و ارزآوری کشور کمک کند.

یک هزار و ۱۰۰ نیرو در دوران ساخت این شرکت مشغول به کار بوده اند و پس از افتتاح، ۲۵۰ نفر به صورت ثابت در این شرکت اشتغال خواهند داشت. تولید محصولات باکیفیت بالا مطابق با استانداردهای یورو ۲۰۰۵، کاهش آلودگی محیط زیست، بهره وری انرژی، کمک به ارتقا صادرات از اهداف اصلی این شرکت است. فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه تولید قیر  شرکت قشم مولد افتتاح شد.

پیش نیازهای پالایشگاه تولید قیر

فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه تولید قیر بهین پالایش قشم با سرمایه گذاری ۷۶ میلیون دلاری شرکت قشم مولد در سال جهش تولید به دست رییس دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد قشم افتتاح شد. با افتتاح فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه تولید قیر، ۲۱ مگاوات برق، هشت هزار مترمکعب آب شیرین در روز و ۳۸ هزار تُن بخار در روز تولید می شود.

پالایشگاه نفت خام قشم - افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم

پالایشگاه نفت خام قشم – افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم

برق، آب و بخار تولیدشده در این فاز به عنوان پیش نیازهای تولید قیر پالایشگاه بهین پالایش قشم مورداستفاده قرار می گیرد تا این شرکت بتواند به تولید روزانه ۳۵ هزار بشکه قیر دست یافته و بخشی از نیاز کشور به این ماده موردنیاز در پروژه های زیربنایی را مرتفع کند. .

امروز پنج شنبه ۲۵ دی ماه ۹۹، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، ۲۷ پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی ۲۴۰ میلیون دلار و ریالی ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیاردی در پنج صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری که برای جامعه محلی، دو هزار و ۲۶۳ فرصت شغلی ایجاد کرده، افتتاح می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان