• صفحه اصلی
  • >
  • مسافرت
  • >
  • پاموکاله – ناحیه ای با حوضچه‌های طبیعی و گل‌هایی با خواص درمانی

پاموکاله – ناحیه ای با حوضچه‌های طبیعی و گل‌هایی با خواص درمانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۹

ناحیه ای با حوضچه‌های طبیعی

پاموکاله مقصد گردشگری زیبایی در کشور همسایه ما، ترکیه است. در سال های اخیر مقصد بسیاری از سفرهای خارجی هموطنان، کشور ترکیه بوده است. با توجه به این موضوع، بد نیست مناطق زیبایی از این کشور رابشناسیم. هرچند ویروس کرونا مشخص نمی کند که مرزها در چه زمانی به روی مسافران باز خواهند شد. منطقه پامو کاله به زیبایی خیره کننده اش معروف است. توصیه می شود اگر به ترکیه سفر کردید حتما از آن دیدن فرمایید.

پاموکاله - ناحیه ای با حوضچه‌های طبیعی و گل‌هایی با خواص درمانی

پاموکاله – ناحیه ای با حوضچه‌های طبیعی و گل‌هایی با خواص درمانی

پاموکاله و چشمه های آب گرم

در زبان ترکی پاموکاله به معنای قلعه پنبه ای است. این منطقه در جنوب غربی ترکیه و در ایالت دنیزلی قرار دارد. چشمه های آب گرم طبیعی و آب های جاری پس از عبور از خود کربنات به جا گذاشته اند. این ناحیه در بیشتر مواقع سال دارای آب و هوایی معتدل است.

گردشگری از دیرباز در این ناحیه رونق داشته است. از هزاران سال قبل مردم با سفر به این محل از چشمه های آب گرم بهره می برده اند. در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم وجود دارد که دمای آنها بین ۹۵ تا ۲۱۲ درجه‌ی فارنهایت متغیر است.

شهر باستانی هیراپولیس هم که با تاثیر از امپراتوری روم شرقی بر بلندای قلعه‌ی سفیدی با ارتفاعی نزدیک به ۲۷۰۰ متر و عرضی در حدود ۶۰۰ متر قرار گرفته بود در این محل قرار داشت؛ اما در نیمه قرن بیستم ساخت هتل های متعدد روی باقی مانده های این شهر، خرابی زیادی به بار آورد. همچنین جاده سازی و رفت و آمد موتور سیکلت ها نیز خرابی ها را تشدید نمود.

میراث جهانی

با قرار گرفتن این منطقه در فهرست میراث جهانی، هتل های مذکور تخریب شدند. جای جاده را چشمه های آب گرم مصنوعی گرفتند. همچنین برای جلوگیری از ته نشین شدن مواد معدنی، پوشیدن کفش در این چشمه ها به هنگام راه رفتن ممنوع اعلام شده است.

علاوه بر باقی مانده های شهر هیراپولیس، نمونه های زیبایی از هنر و صنعت عصر برنز در موزه ای به نمایش گذاشته شده اند. برای رسیدن به این ناحیه بی نهایت زیبا باید با تورهای محلی هماهنگ باشید. می توان با طی دو ساعت راه از شهر آنتالیا به پاموکاله رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان