پایان کلاس های ابتدایی – توضیح نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۵

ارزشیابی پایان سال تحصیلی

سی و یکم اردیبهشت ماه زمان پایان کلاس های ابتدایی در سال تحصیلی جاری اعلام شد. در شیوه نامه ای که هفته جاری نهایی خواهد شد، پیش بینی شده است که برای دوره ابتدایی و دوره متوسطه با توجه به شرایطی که دارند؛ دستورالعمل های جداگانه ارسال شود. معاون آموزش ابتدایی در این رابطه گفت: پایان برگزاری کلاس ها و زمان آموزش سی و یکم اردیبهشت ماه خواهد بود و مدرسه تلویزیونی ایران هم تا آن زمان به ارائه آموزش ها خواهد پرداخت.

معلمان و مدیران دوره ابتدایی ده روز فرصت دارند تا تاریخ ۱۰ خرداد نتایج پایانی ارزشیابی نوبت دوم را در کارنامه دانش آموزان ثبت کنند. در دوره ابتدایی آزمونی برگزار نمی شود و معلمان نسئول بررسی شرایط دانش آموزان هستند.

خانم حکیم زاده در مورد نحوه ارزشیابی از دانش آموزان دوره ابتدایی افزود: در دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی به صورت فرایندی انجام می شود. براساس شواهد و اطلاعاتی که معلمان در طول سال تحصیلی بدست آورده اند و براساس ارزیابی های عملکردی که در پایان سال از دانش آموزان انجام می دهند، نتایج نهایی را ثبت خواهند کرد.

پایان کلاس های ابتدایی - توضیح نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی

پایان کلاس های ابتدایی – توضیح نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی

پایان کلاس های ابتدایی ها

حکیم زاده همچنین توضیح داد: با توجه به شرایط متفاوتی که در مناطق مختلف کشور داریم برنامه ریزی می کنیم. در مناطق آبی که بیشتر مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری هستند از قبل هم مصوبه ای برای برگزاری کلاس ها به صورت حضوری داشتیم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم تاکنون ایجاد نشده است. ارزیابی عملکردی برای این دانش آموزان با تشخیص معلم به صورت حضوری است، اما در بقیه مناطق زرد و نارنجی و قرمز با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

مشخصا در مناطقی که امکان برگزاری آزمون ها به صورت حضوری وجود نداشته باشد، قطعا با استفاده از روش های آنلاین این ارزیابی ها انجام می گیرد. در هر صورت ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

اگر نتایج ارزشیابی ها در پایان سال تحصیلی نشان دهد دسته ای از دانش آموزان به هر دلیل، مثلا به دلیل عدم همراهی موثر والدین؛ دچار مشکلاتی در یادگیری مهارت های پایه باشند، قطعا برنامه های جبرانی در نظر خواهیم گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان