پدرو سانچز – نخست‌وزیر اسپانیا در تمدید قرنطینه به سعدی ارجاع داد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۷

سعدی خوانی پدرو سانچز

پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا، درسخنرانی‌اش برای تمدید سه هفته‌ای قرنطینه در این کشور شعری از سعدی خواند. پدرو سانچز ازسعدی با عنوان شاعر پارسی قرون وسطی یاد کرد، در دعوت از اسپانیایی‌ ها برای رعایت محدودیت‌ ها برای نجات جان خود و دیگران این قطعه مشهور از گلستان را خواند :

سعدی خوانی پدرو سانچز

“بنی‌آدم اعضای یک دیگرند*/که در آفرينش ز یک گوهرند

چو عضوى به‌درد آورَد روزگار/دگر عضوها را نمانَد قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی/نشاید که نامت نهند آدمی”

اوضاع کرونا ویروس در اسپانیا

اسپانیا از نظر تعداد موارد شناسایی شده ابتلا به کرونا ویروس پس از ایالات متحده و ایتالیا در سوم و از لحاظ  تعداد قربانیان پس از ایتالیا در رتبه دوم در جهان قرار دارد.

آماده باش در بالاترین سطح خود برای مقابله با شیوع کرونا  در اسپانیا تا ۱۱ آوریل ادامه خواهد داشت. طی روزهای گذشته در مادرید ، تقریباً ۳۰ هزار مورد ابتلا به این بیماری همه گیر شناسایی شده و ۳۸۶۵ بیمار جان باخته اند. در کاتالونی – تقریباً ۲۰ هزار مبتلا وجود دارد و ۱۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ساکنان حق دارند فقط در موارد استثنایی: خرید مواد غذایی، دارو، مراجعه به بیمارستان، کمک به افرادی که نمی توانند به تنهایی مقابله کنند و رفتن  به سرکار خانه های خود را ترک کنند. طبق تصمیم دولت، تا ۹ آوریل تمام فعالیت های موجود در کشور به استثنای فعالیت های فوق العاده ضروری متوقف شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان