پروژه لاين – رونمایی محمدبن‌سلمان از آغاز پروژه بلندپروازانه موسوم به لاین

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۲

آغاز پروژه ۵۰۰میلیارد دلاری عربستان در نيوم 

پروژ لاين به عنوان الگویی برای جوامع شهری آینده رونمایی گردید. محمدبن‌سلمان ولیعهد عربستان با تازگی از تصمیم جدید خود برای آغاز پروژه بلندپروازانه موسوم به  لاین سخن به میان آورد. این شهر که گستره طولی ۱۷۰ کیلومتری دارد با هدف تحقق شهر مدرن عاری از آلاینده ها، خودروها ، کربن و سوخت فسیلی و منطبق با معیارهای زیست محیطی در مجاورت شهر تکنولوژیک نئوم ساخته خواهد شد.

تمام سیستم مدیریت شهری و خدمات این شهر مبتنی بر فن‌آوری هوشمند و با استفاده از روبات ها خواهد بود. پروژه لاین با بودجه ۲۰۰ میلیارد دلاری خود، بر انرژی های تجدید پذیر مبتنی است و قرار است سهمی ۱۸۰ میلیارد ریالی(واحد پول عربستان) در تولید ناخالص ملی عربستان در سال ۲۰۳۰ داشته باشد همچنین پیش بینی شده است که احداث این شهر مدرن و هوشمند ۳۸۰هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

درباره پروژه لاين

پروژه ذا لاين - رونمایی محمدبن‌سلمان از آغاز پروژه بلندپروازانه موسوم به لاین

پروژه لاين – رونمایی محمدبن‌سلمان از آغاز پروژه بلندپروازانه موسوم به لاین

این پروژه الگویی برای جوامع شهری آینده است، و طرحی است که تعادل در زندگی با طبیعت را تضمین میکند. شهر ذا لاين شامل جوامع شناختی متصل به هوش مصنوعی در طی ۱۷۰ کیلومتر در محیط بدون سر و صدا، و عارى از آلودگی و ازدحام است.

این شهر با تأمین ۳۸۰ هزار فرصت شغلی به اهداف چشم انداز ۲۰۳۰ پادشاهى عربستان سعودى از نظر تنوع اقتصادی دست می یابد. این پروژه تا سال ۲۰۳۰ ميلادى، ۱۸۰ میلیارد ریال (۴۸ میلیارد دلار) به تولید ناخالص داخلی اضافه خواهد کرد.

محمد بن سلمان اعلام کرد: در دوره های گذشته، شهرها به منظور محافظت از مردم در فضاهای باریک ساخته شده اند، و پس از انقلاب صنعتی شهرهایی ساخته شده اند که دستگاه، و ماشین و کارخانه را قبل از بشر قرار دهند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان