سخنرانی وضعیت کشور – اتفاقات بی‌سابقه در هنگام سخنرانی ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۶

سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

سخنرانی وضعیت کشور که نماد سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره است شب گذشته ساعت ۹ به وقت نیویورک در کنگره برگزار گردید.

ترامپ در سخترانی خود اظهار داشت: «در ماه های اخیر، ایرانیان سربلندی را دیده‌ایم که در برابر حاکمان سرکوبگرشان به پاخاسته اند. حکومت ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح های کشتار جمعی را کنار بگذارد و برای بهبود حال مردم خود بکوشد.. ارتش آمریکا یک حمله دقیق و بی نقص (سردار سلیمانی)را اجرا کرد. پیام ما این است که هیچ کس، هرگز نمی تواند از عدالت آمریکا بگریزد. اگر به شهروندان ما حمله کنید، جانتان را خواهید باخت.»

وی در ادامه بیانات خویش افزود: «به خاطر تحریم‌های قدرتمند ما اقتصاد ایران عملکرد ضعیفی دارد. می‌توانیم به آنها کمک کنیم؛ این به خودشان بستگی دارد که کدام راه را انتخاب کنند».

ترامپ در سخنرانی خود درمورد تولید نفت و گاز در آمریکا در دوران ریاست جمهوری خود بیان داشت: «به یمن پویش متهورانه ما در کاستن از قوانین و نظامنامه ها، ایالات متحده امروز به تولید کننده شماره یک نفت و گاز طبیعی در جهان تبدیل شده است!»

ترامپ در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که به رغم نابودی ۶۰ هزار واحد تولیدی در دوران رؤسای جمهور پیشین آمریکا، این کشور توانسته است در دوران ریاست جمهوری وی ۱۲ هزار واحد تولیدی جدید راه اندازی کند.

اتفاقات بی سابقه در هنگام سخنرانی ترامپ

سخنرانی  سالانه ترامپ در کنگره با اتفاقت عجیب و حرکات عمدی مقامات آمریکا همراه بود. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پایان سخنرانی ترامپ در کنگره، کپی متن سخنرانی او را مقابل دوربین رسانه‌ها پاره کرد. ویدئوی این حرکت پلوسی در رسانه‌ها منتشر گردید.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

به دنبال سخنرانی ترامپ در مورد اصلاحیه دوم، فرد گوتنبرک (پدر دختر نوجوانی که در حادثه تیراندازی در دبیرستان کشته شد)که در میان تماشاگران بود به اعتراض برخاست . ماموران وی را به بیرون جلسه هدایت کردند.

از اتفاقات بی سابقه در  کنگره آمریکا که ویدئوی آن منتشر گردیده است آن بود که در مجلس نمایندگان ترامپ ازدست دادن با رئیس مجلس نمایندگان امتناع کرد!

رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدای سخنرانی سالانه خود در کنگره در اقدامی که رسانه‌های آمریکایی آن را «عمدی» بیان کرده‌اند، هنگام ارائه کپی متن سخنرانی خود، از دست دادن با رئیس مجلس نمایندگان امتناع کرد.

پلوسی، هم برای نخستین بار بود که  از تعارفات کلیشه‌ای و مرسومِ همیشگی برای معرفی نمادین ترامپ به اعضای کنگره استفاده نکرد. وی همچنین هنگام صحبت کردن ترامپ درباره موفقیت‌های خود که با تشویق ایستاده‌ی اعضای جمهوری‌خواه کنگره توام بود  از روی صندلی خود بلند نشد و با حالات چهره‌اش سخنان ترامپ را به سخره گرفت.

این سخنرانی در شرایطی برگزار گردید که مجلس نمایندگان آمریکا طی چند ماه گذشته در تلاش برای به سرانجام رساندن پرونده استیضاح ترامپ و محکوم نمودن وی به سوء استفاده ازاختیارات خود در سمت ریاست جمهوری در جهت کسب منافع شخصی از جمله پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا می‌باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان