پل مدیا – شرکت فیلمسازی و توزیع فیلم شهاب حسینی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۳

شرکت فیلمسازی شهاب حسینی

شهاب حسینی به همراه کوروش آهاری و الکس برتوو یک شرکت ساخت و توزیع فیلم راه اندازی کرده است. پل مدیا به تازگی فعالیت خود را شروع کرده است. این شرکت بنا دارد در یکی از شاخه های فعالیت خود فیلم های سینمای ایران و فیلم های بین المللی را در کشور آمریکا و در سایر کشورها پخش کند.

پل مدیا - شرکت فیلمسازی و توزیع فیلم شهاب حسینی

پل مدیا – شرکت فیلمسازی و توزیع فیلم شهاب حسینی

پل مدیا

این تیم سه نفره در واقع قصد دارند پلی باشند برای ایجاد ارتباط بین فرهنگ و هنر و سینمای ایران و ایالات متحده آمریکا. وجه تسمیه پل مدیا هم همین موضوع است. این شرکت با هدف توزیع فیلم های سینمای ایران و فیلم های بین المللی در خارج از ایران و البته به صورت ویژه در کشور آمریکا تاسیس شده است. همچنین گفته شده رویدادهای زنده ای مثل حضور بازیگران و عوامل سینمای ایران در جشنواره های خارجی را پوشش خواهد داد. پخش سایر برنامه های فرهنگی هنری و سینمایی نیز در دستور کار پل مدیا خواهد بود.

مستر کلاس با بهروز وثوقی

هالیوود ریپورتر گزارشی از فعالیت این شرکت منتشر کرده و در ادامه اضافه کرده است که یک مستر کلاس زنده با اجرای شهاب حسینی و حضور بهروز وثوقی در این شرکت تولید شده است. همچنین چند فیلم ایرانی توسط این شرکت در سینماها توزیع شده اند. تنگسیر، قیصر، داش آکل، گوزن‌ها و سوته‌دلان با بازی ستاره سال های گذشته سینمای ایران بهروز وثوقی از جمله این فیلم ها هستند.

شهاب حسینی در جشنواره کن ۲۰۱۶ به خاطر بازی در فیلم فروشنده اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برنده شد. او در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد را همراه با سایر بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین به دست آورد. کوروش آهاری هم جوایز متعدد و معتبری برای ساخت فیلم کوتاه کسب کرده است. الکس برتوو نیز تولید کننده و فیلمسازی با سابقه است که در کارنامه اش جوایز متعددی وجود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان